Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-04-05 18:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczestnicy projektu BikeLab promują jazdę na rowerze. Tym razem w Olsztynie.

Olsztyn24
 
Dwa dni (5-6.04) potrwa w Olsztynie spotkanie rowerzystów w Olsztynie w ramach międzynarodowego projektu BikeLab (Rowerowe Laboratorium). W BikeLab biorą udział rowerzyści z Polski, Litwy i Szwecji. Partnerami Olsztyna są szwedzkie Växjö oraz litewska Kłajpeda.

Najważniejszym celem projektu jest wypracowanie skutecznych sposobów promowania jazdy na rowerze wśród mieszkańców uczestniczących w projekcie miast. Inicjatywa akcentuje zalety rowerów: oszczędność czasu i pieniędzy, korzyści zdrowotne, pozytywny wpływ komunikacji rowerowej na miejską przestrzeń, szeroka dostępność - w tym dla dzieci, młodzieży oraz seniorów.

Po spotkaniu na Litwie, teraz przyszedł czas na wizytę gości w stolicy Warmii i Mazur.
R E K L A M A
banner
- Podczas kilkugodzinnej wycieczki po terenie miasta uczestnicy zapoznają się z lokalnymi warunkami stworzonymi rowerzystom - mówi oficer rowerowy Olsztyna, Mirosław Arczak. - Następnie, w toku roboczych spotkań, będą dyskutować nad możliwościami poprawy obecnego stanu. Tematem spotkań będzie też wybór olsztyńskich rozwiązań, które można powielić w dwóch pozostałych miastach.

Poza oficerem rowerowym, olsztyńską delegację tworzą asystentka prezydenta ds. specjalnych projektów społecznych Dorota d`Aystetten, prezes warmińsko-mazurskiego oddziału PTTK Marian Jurak.

Projekt w całości jest finansowany przez Instytut Szwedzki. To pozwala na pełne pokrycie wszelkich kosztów związanych z pobytem przedstawicieli Olsztyna na Litwie i w Szwecji.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl