Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2016-06-10 02:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Poławiacze Pereł łowią także w powiecie olsztyńskim

Olsztyn24
 
Powiat Olsztyński po raz kolejny włącza się w realizację programu „Poławiacze Pereł”, organizowanego przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego - centrum doradczo-szkoleniowe przy krakowskiej uczelni. Powiat zgłosił do projektu 2 osoby z prowadzonych przez siebie szkół, którym sfinansuje przejazd oraz 2-tygodniowy pobyt w mieście Kraka. Łączna wysokość dotacji wynosi 6700 zł.

Program „Poławiacze Pereł” jest realizowany od 10 lat. Jego celem jest wyłowienie spośród licealistów z całej Polski utalentowanych, młodych ludzi i zachęcenie ich do dalszego rozwoju. Inspiracją ma być udział w kampusach naukowych – literacko-dziennikarskim, nowych technologii i medycznym, a także spotkania z ludźmi nauki i kultury w krakowskich muzeach, teatrach i galeriach sztuki.

Kim są tytułowe „Perły”? To młodzi ludzie o wysokiej inteligencji i nieprzeciętnych uzdolnieniach w jednej lub kilku dziedzinach, otwarci na dzielenie się swoimi doświadczeniami i wiedzą z innymi. Ze względu na szereg barier ekonomiczno-społecznych nie mają możliwości w pełni rozwinąć swoich zdolności. Chodzi zarówno o niski status społeczno-ekonomiczny, jak i bariery psychologiczne, wynikające z braku pozytywnych wzorców oraz motywacji do kształcenia i rozwoju osobistego.
R E K L A M A
banner
- Nie zawsze sytuacja materialna i społeczna pozwalamłodym ludziom rozwijać swoje zainteresowania i talenty. Dlatego Powiat angażuje się w szereg działań, które mogą ułatwić młodzieży samorozwój, czy to poprzez ufundowanie stypendiów naukowo- i artystyczno-socjalnych, czy też sfinansowanie udziału w projekcie „Poławiacza Pereł”. Na terenie powiatu olsztyńskiego żyje wielu bardzo uzdolnionych młodych ludzi. Wspieranie ich to najlepsza ze wszystkich inwestycji – mówi starosta Małgorzata Chyziak.

Czy program rzeczywiście może coś zmienić? Jak twierdzą organizatorzy, z przeprowadzanych co roku ankiet ewaluacyjnych wynika, że dzięki udziałowi w projekcie w życiu uczestników zachodzą realne zmiany. Są to: większa otwartość i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, podwyższona motywacja na rzecz rozwoju osobistego, większa wiara we własne możliwości. Wśród konkretnych działań podjętych po programie, uczestnicy z kolei wymieniają ułatwienie podjęcia decyzji o studiach oraz wyborze kierunku zgodnego z zainteresowaniami i predyspozycjami, większe zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły poprzez np. prowadzenie szkolnej gazetki, czy udział w kołach zainteresowań.

Co roku z programu „Poławiacze Pereł” korzysta kilkudziesięciu młodych ludzi. W ciągu 10 lat jego beneficjentami zostało blisko 690 uczniów z całej Polski.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl