Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email MBM | 2016-03-30 21:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Powiat Olsztyński wytypował swojego kandydata w konkursie „Ośmiu Wspaniałych”

Olsztyn24
Powiatowe eliminacje do konkursu „Ośmiu Wspaniałych” (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Włączają się w pomoc kolegom, osobom potrzebującym, nawiązują kontakty z podopiecznymi domów pomocy społecznej, domów dziecka, współpracują z organizacjami szkolnymi i pozarządowymi oraz z hospicjami. Dzisiaj (30.03) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olsztynie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Zwyciężył Patryk Wiśniewski z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście.

12. kandydatów do tytułu miało do wykonania trudne zadanie. Choć na co dzień zajmują się działaniem, tym razem musieli opowiadać o sobie. I choć audytorium było życzliwe, stresu nie brakowało. W komisji konkursowej zasiedli: wicestarosta olsztyński Joanna Michalska, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu w Radzie Powiatu w Olsztynie Henryk Goździcki, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Dorota Hermanowicz i dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w Starostwie Powiatowym w Olsztynie Barbara Guga.

Jurorów najbardziej ujął za serce Patryk Wiśniewski, uczeń II klasy Technikum Informatycznego w Zespole Szkół w Dobrym Mieście. Chłopak działa bardzo aktywnie w Związku Harcerstwa Polskiego – pełni tam funkcję zastępowego, należy do Klubu Wolontariusza przy Zespole Szkół w Dobrym Mieście, jest także członkiem Zespołu Tańca Ludowego „Perła Warmii”. Co roku przed Świętem Zmarłych bierze czynny udział w „Akcji Znicz”, czyli sprzątania zapomnianych grobów. A to tylko niektóre z pełnionych funkcji i obowiązków tegorocznego zwycięzcy. W dniach 14-15 kwietnia Patryk będzie reprezentował Powiat Olsztyński w eliminacjach ogólnopolskich.
R E K L A M A
banner
– Wybór laureata był bardzo trudny. Jestem pod wrażeniem Waszych działań wolontariackich na rzecz społeczeństwa i środowiska lokalnego – mówiła do uczestników konkursu wicestarosta olsztyński Joanna Michalska. – Cieszę się, że mogłam Was poznać. Swoją postawą życzliwości, chęci niesienia pomocy i umiejętnej współpracy z innymi, wszyscy zasługujecie na wygraną.

Za występ indywidualny wyróżniona została również Karolina Janczara, uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Biskupcu. Podziękowania za udział w konkursie, jako grupa, otrzymali także uczniowie I klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II z Biskupca: Kamila Al Saidi, Anna Chyziak, Martyna Drążek, Julia Łach, Joanna Karasińska, Paulina Piórecka, Mateusz Barczak, Michał Garbino, Bartłomiej Madej i Maciej Rossa.

– Powiat Olsztyński od ponad 12. lat organizuje eliminacje powiatowe do konkursu „Ośmiu Wspaniałych” – mówi Barbara Guga, dyrektor Wydziału Oświaty w starostwie. – Zgodnie z regulaminem konkursu, kandydaci musieli dokonać autoprezentacji swojej działalności, wymagana była też opinia szkoły i rekomendacje instytucji, z którymi osoba biorąca udział w eliminacjach współpracuje. Myślę, że „Ośmiu Wspaniałych” to cenna inicjatywa. Warto, żeby młodzież wiedziała, że dorośli i samorząd doceniają jej pracę na rzecz innych. Aż dziw bierze, że młodzi ludzie mimo wielu obowiązków znajdują też czas na to, by pomagać dzieciom, osobom starszym, czy zwierzętom.

– Najważniejsze jest to, co w Was. A dzisiejszy konkurs, jak każdy, zawiera przepisy mówiące, co ma w nim być. „Wielorakość w działaniu i pomocy innym na wielu płaszczyznach” – to hasło przewodnie konkursu „Ośmiu Wspaniałych” – tłumaczyła Elżbieta Hermanowicz, dyrektor PPPP.

Na koniec uczestnicy konkursu „Ośmiu wspaniałych” otrzymali listy gratulacyjne i upominki przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.