Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
SPKIS | 2016-06-10 10:46 | Rozmiar tekstu: A A A
Koncert Świętojański

Przyleciał ptak

Olsztyn24
(fot. Jacek Kowalski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Muzyka ilustracyjna, instrumenty klawiszowe, fotografie i tekst – to klimatyczny wieczór z Koncertem Świętojańskim, który otwiera lato  w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Artystyczny wieczór  w dniu  24 czerwca (piątek) i godz. 19.00, wstęp wolny.

Muzykę  z inspiracji kompozycjami „Cztery Pory Roku” A. Vivaldiego napisał Andrzej „Andymian” Mierzyński. Zdjęcia ilustrujące klimat utworów zostały wykonane przez fotografików: Jacka Kowalskiego (do tematu Wiosna) oraz Anny Wojszel i Henryka Ciruta (do tematu Lato). Fotografie obrazują to, co najpiękniejsze w naszym klimacie – czyli świeżość  i energię barw wiosenno-letnich. Do zdjęć  świętojańskich  przed obiektywem Jacka Kowalskiego pozowały: Alicja Świder, Małgorzata Piórkowska, Ewa Mergalska, Olga Ludwiniak i Renata Kowalska. W olsztyńskich plenerach i na zdjęciach Anny Wojszel pojawiły się tancerki ze Studia Animacji Ruchowej Rytm Magdaleny Faszcza oraz młodzi aktorzy Teataru Nieskromnego. Kilometry dróg wśród  warmińskich pól i łąk przemierzał  z aparatem Henryk Cirut.

Można jeszcze dodać, że  ciekawą wędrówkę odbył także ptak, który widnieje na plakacie. To zdjęcie ofiarowała Polka - Olga Łącka, mieszkająca w Kanadzie. O przygotowaniach do  Koncertu Świętojańskiego dowiedziała się od mamy mieszkającej w USA, która z kolei jest słuchaczką Polskiego Radia Chicago, a z nim współpracuje Elżbieta Mierzyńska z Olsztyna. Mama przekazała córce sygnał o koncercie i pomyśle na plakat. I tak ptak „przyfrunął” na plakat do imprezy w Olsztyńskim Planetarium, a Elżbieta Mierzyńska dopisała teksty do przygotowanej muzyki.
R E K L A M A
banner
Na koncert zapraszają wszyscy autorzy Koncertu Świętojańskiego, gospodarz wydarzenia, czyli Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz sprzyjające inicjatywie Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl