Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-06-11 17:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Wernisaż wystawy „People of New York – Pepol of New York” Łukasza Pepola odbył się w Starym Ratuszu

Olsztyn24
Łukasz Pepol i Iwona Bolińska-Walendzik (WBP) | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprosiła wczoraj (10.06) do Galerii Stary Ratusz WBP na wernisaż wystawy fotografii „People of New York – Pepol of New York” Łukasza Pepola.

Wystawa „People of New York - Pepol of New York” jest krótką, subiektywną opowieścią zrealizowaną podczas tygodniowego pobytu autora w Nowym Yorku - w mieście, które potrafi zachwycić i doprowadzić do obłędu. Bez wątpienia jest to opowieść niedokończona... stworzona przez autora na własny użytek.

Łukasz Pepol urodził się w Olsztynie w 1980 r. W 2008 r. ukończył studia w Instytucie Nauk Politycznych UWM w Olsztynie oraz Warszawską Szkołę Fotografii.
R E K L A M A
banner
Pierwsze amatorskie kroki w tej dziedzinie stawiał już w 1999 r., zajmując się fotografią analogową. Zawodowo zaczął działać od 2009 r., tworząc głównie portrety polityków, artystów, ludzi sceny oraz zdjęcia mody. Jego komercyjne zdjęcia pojawiały się m. in. w magazynach: Playboy, Forbes, Maleman, Gazeta Wyborcza, Przekrój, Gala oraz na portalach: interia.pl, rmffm.pl, radiozet.pl.

Poza pracą zawodową cały czas działał czynnie jako fotografik. Jego prace były nagradzane oraz wyróżniane w konkursach fotograficznych (m.in. Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne 2011 i 2012). W 2007 r. miała miejsce w Galerii Stary Ratusz WBP w Olsztynie jego pierwsza wystawa pt: „Zatoka huraganów”, zrealizowana w USA. W 2013 oraz 2015 r. uczestniczył w wystawach pokonkursowych VIII i IX Olsztyńskiego Biennale Sztuki „O Medal Prezydenta”. W 2014 r. autor zaprezentował wystawę pt: „Zatorze” w olsztyńskim BWA , w której przedstawił własną, poetycką wizję dzielnicy Olsztyna.

Wystawa będzie czynna do 22 czerwca.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy fotografii Łukasza Pepola w WBP

10-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl