Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2016-05-14 15:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę prac Ewy Pazyny otwarto w Starym Ratuszu WBP

Olsztyn24
Ewa Pazyna i Andrzej Marcinkiewicz, dyrektor WBP (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbył się wczoraj (13.05) wernisaż wystawy Ewy Pazyny „BAJKObujanie” oraz promocja książki o tym samym tytule.

Na spotkaniu autorka opowiadała o swojej drodze do sztuki. Od najmłodszych lat wiedziała, że chce rysować i robi to z wielką przyjemnością. W prezentowanym na wystawie stylu zaczęła rysować kilka lat temu, napisała też kilkanaście bajek, które uzupełniają rysunki. Aby przybliżyć publiczności klimat swoich opowiadań i jak sama powiedziała, dać im trochę przyjemności, odsłuchano jedną z jej wyjątkowych bajek.

Wystawa potrwa do 25 maja.
R E K L A M A
banner
******
Ewa Pazyna – rysowniczka, ilustratorka i pisarka. Archeolog – w tym zawodzie umiejętnie łączy zamiłowanie do starożytności z pasją rysowania. Na co dzień dokumentuje zabytki archeologiczne na potrzeby publikacji naukowych, zaś w weekendy powstają finezyjne i żartobliwe rysunki portretujące pełen pogody i harmonii świat wewnętrzny autorki.

Dorobek twórczy: udział w wystawach zbiorowych, m.in. prestiżowych ekspozycjach „Współczesnej Polskiej Sztuki Książki” oraz wystawie ilustracji dla dzieci „Pro Bolonia”. Dwadzieścia wystaw indywidualnych. Autorska książka z bajkami onirycznymi pt. „Bajkobujanie”. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.


Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy prac Ewy Pazyny w Starym Ratuszu WBP w Olsztynie

14-05-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl