Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-06-13 15:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Profesor Roch Mackowicz laureatem Nagrody imienia Profesor Janiny Wengris

Olsztyn24
Profesor Roch Mackowicz trzecim laureatem Nagrody im. Janiny Wengris | Więcej zdjęć »
W Muzeum Przyrody w Olsztynie odbyło się dzisiaj (13.06) uroczyste wręczenie przyznawanej przez samorząd województwa od 2014 roku Nagrody imienia Profesor Janiny Wengris. Tegorocznym laureatem wyróżnienia jest profesor Roch Mackowicz. Nagrodę odebrał z rąk Sylwi Jaskulskiej, członek zarządu województwa.

Nagroda imienia profesor Janiny Wengris przyznawana jest za wspieranie postaw proekologicznych oraz propagowanie działań i rozwiązań przyczyniających się do zmniejszenia zagrożenia i ochrony środowiska naturalnego.

Profesor Roch Mackowicz jest leśnikiem, ornitologiem i pedagogiem. Został wyróżniony za rozległą i wieloletnią działalność związaną z kształtowaniem postaw ekologicznych wielu pokoleń studentów i pracowników Akademii Rolniczo-Technicznej i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Laureat od 1970 do 2008 roku był członkiem Wojewódzkiej Rady Ochrony Przyrody, a od 2008 roku zasiada w Regionalnej Radzie Ochrony Przyrody w Olsztynie. Prowadził badania i kierował zespołami badawczymi w rezerwatach przyrody: Pogubie Wielkie, Jezioro Karaś, Jezioro Łuknajno, Jezioro Iłgi, Zielony Mechacz.
R E K L A M A
banner
Profesor Janina Wengris była znakomitym biologiem entomologiem, cieszącym się ogromnym szacunkiem wykładowcą uniwersyteckim oraz autorką dziesiątków publikacji naukowych. Opracowała również dwa filmy dokumentalne. Za wybitne osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej profesor uhonorowana została Złotym Krzyżem Zasługi (1952), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1960), Złotą Odznaką Ligi Ochrony Przyrody (1963), Złotą Odznaką Zasłużonym dla Warmii i Mazur (1969) i Medalem Komisji Edukacji Narodowej (1978).

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl