Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email MBM | 2016-06-15 15:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Bezpieczniej na „powiatówce”

Olsztyn24
Gospodarze terenu – starosta olsztyński Małgorzata Chyziak i burmistrz Olsztynka Artur Wrochna kontrolują inwestycję (fot. SP) | Więcej zdjęć »
Ponad miesiąc wcześniej niż planowano zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1435N na odcinku Jemiołowo-Kunki. Remont został zrealizowany przez Powiat Olsztyński i Gminę Olsztynek jako projekt pod nazwą „Przebudowa niebezpiecznych odcinków dróg powiatowych w powiecie olsztyńskim”, finansowany z budżetu państwa w ramach programu „Rozwój Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”.

Oficjalne odebranie drogi od firmy realizującej remont odbyło się na początku miesiąca, jednak dzisiaj (15.06) gospodarze terenu – starosta olsztyński Małgorzata Chyziak i burmistrz Olsztynka Artur Wrochna, postanowili osobiście skontrolować realizację inwestycji. Towarzyszyli im dyrektor Powiatowej Służby Drogowej Artur Bal, radny Powiatu Olsztyńskiego Mirosław Szostek i radny Rady Miejskiej w Olsztynku Andrzej Salwin.

- Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu jest dla nas zadaniem priorytetowym. Na 2016 rok zaplanowaliśmy w budżecie 14 mln zł na remonty dróg, to kwota o około 20% większa niż rok temu. Potrzeby są jednak i tak dużo większe, dlatego tak ważna jest współpraca z samorządami gmin. Bo razem możemy zrobić więcej, na przykład prawie 2 km drogi 1435N na odcinku Jemiołowo-Kunki. Tą drogą podróżują codziennie do pracy i szkoły mieszkańcy gminy oraz powiatu, omijając tym samym zatłoczoną „7”. Teraz została poszerzona zgodnie ze standardami, czyli do 5 metrów na całym wyremontowanym odcinku. Położona jest nowa nawierzchnia, a pobocza utwardzone. Poprawie bezpieczeństwa będzie też służyła wymiana znaków pionowych i widoczne na drodze linie. Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy z gminą Olsztynek, udało się nam zrealizować kolejną inwestycję, która posłuży mieszkańcom – powiedziała Małgorzata Chyziak.
R E K L A M A
banner
Korzyść z porozumienia samorządów podkreślał też burmistrz Artur Wrochna.

– Dawno już nie było tyle inwestycji drogowych w gminie Olsztynek, jak w ciągu ostatnich lat. Wiemy, że trudno jest pozyskać środki, dlatego gmina nie unika partycypacji w kosztach. W efekcie mamy wyremontowane kolejne odcinki dróg, a mieszkańcy mogą podróżować bezpieczniej. To najlepszy dowód na to, że droga współpracy, którą obraliśmy 2 lata temu, zmierza w dobrym kierunku - powiedział burmistrz Olsztynka.

To nie koniec remontów na drodze 1435N.

– Obecnie opracowujemy projekt przebudowy 1 km drogi w samym Jemiołowie – poinformował dyrektor PSD Artur Bal. – We wrześniu chcemy złożyć wniosek o przyznanie środków w ramach rządowego programu „Rozwój Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019”. Jeśli udałoby się pozyskać fundusze, remont byłby realizowany w 2017 roku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.