Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email EM | 2016-06-15 23:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Wolontariuszki z Francji i Niemiec rozmawiały o różnorodności kulturowej z młodzieżą XI LO

Olsztyn24
Wolontariuszki z Niemiec i Francji w XI LO (fot. XI LO) | Więcej zdjęć »
Na spotkanie z młodzieżą XI LO w Olsztynie przybyły dziś (15.06) europejskie wolontariuszki Aurélie, Sophie i Maria, pochodzące z Francji i z Niemiec. Od września 2015 r. działają jako wolontariuszki w ramach Europejskiego Wolontariatu (program Unii Europejskiej) w różnych organizacjach i instytucjach w Olsztynie. Ich instytucją opiekuńczą jest Fundacja Borussia.

Wolontariuszki stwierdziły, że w ich codziennym życiu w Niemczech, we Francji oraz w Polsce zauważają, że bardzo wielu młodych ludzi posiada stereotypy na temat innych kultur. Właśnie dlatego uważają, że bardzo ważne jest to, aby rozmawiać na te tematy motywując młodych ludzi do myślenia w bardziej otwarty sposób.

Ich projekt „Różnorodność kulturowa w codziennym życiu” realizowany był także w XI Liceum Ogólnokształcącym. Inicjatorką tego spotkania była Ewa Mieszczyńska, wychowawczyni jednego z zespołów uczniowskich uczestniczących w spotkaniu.
R E K L A M A
banner
Warsztat trwał godzinę. W trakcie spotkania młodzież uczestniczyła w przygotowanych przez prowadzące kilku kreatywnych zabawach, które miały pomóc im z innej perspektywy spojrzeć na tolerancję i zróżnicowanie kulturowe w Polsce i w Europie. Zajęcia odbywały się w języku angielskim, co stanowiło dodatkową wartość tego potkania.

A jak wyglądały warsztaty? Zobaczcie Państwo sami na zdjęciach.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.