Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
CPF | 2016-06-17 00:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Nauka francuskiego z japońskim teatrem

Olsztyn24
Kamishibai to tradycyjny japoński teatr ilustrowany (fot. CPF)
Przez 2 lata licealiści z Warmii i Mazur uczestniczyli w nowatorskim projekcie dotyczącym nauczania języka francuskiego. Efekty ich pracy zobaczymy w środę 22 czerwca o godz. 11.00 w Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie.

Od 2014 r. Centrum Polsko-Francuskie realizowało projekt „Kamishibai – innowacja w pedagogice języka francuskiego” w ramach europejskiego programu Erasmus+ angażujący szkoły i stowarzyszenia z Polski, Francji i Rumunii. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli języka francuskiego przygotowali spektakle oparte na regionalnych legendach, które w maju zaprezentowali we Francji. Kamishibai to tradycyjny japoński teatr ilustrowany. Artysta opowiada historię, a scenografię stanowią ilustracje zamknięte w skrzynce butai.

Uczniowie z III LO w Olsztynie, III LO w Elblągu i LO w Bartoszycach, choć niedawno rozpoczęli naukę francuskiego, zdołali napisać i zilustrować historię i nauczyli się ją po mistrzowsku przedstawiać. Publiczne wystąpienie to trudna sztuka – zwłaszcza, gdy gra się w języku obcym, jednak licealiści wyszli z tej próby zwycięsko. Ich praca została doceniona podczas licznych występów we Francji (Saint-Brieuc), w maju, gdy podczas finałowego spotkania projektowego mieli okazję skonfrontować swoją pracę z dokonaniami kolegów z Rumunii i Francji.
R E K L A M A
banner
Kamishibai to pomysł na pracę z uczniami na różnych lekcjach – języka obcego, polskiego, historii, zajęcia świetlicowe i biblioteczne. To metoda angażująca uczniów, pozwalająca przyswoić wiedzę w nietypowy, a przez to atrakcyjny sposób.

Zachęcamy do odwiedzenia Centrum Polsko-Francuskiego w środę i przekonania się na własne oczy, jak wspaniałe mogą być efekty.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl