Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anna Kopacz/d. | 2016-01-16 20:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Spotkanie z francuskimi i frankofońskimi autorami sztuk teatralnych odbyło się w CPF

Olsztyn24
Dyrektor CPF Kazimierz Brakoniecki wita gości (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Centrum Polsko-Francuskim odbyło się dzisiaj (16.01) spotkanie z francuskimi i frankofońskimi autorami sztuk teatralnych. Organizatorami wydarzenia były Drameducation - Międzynarodowe Centrum Teatru Francuskojęzycznego w Polsce z siedzibą w Poznaniu i Centrum Polsko-Francuskie Côtes d`Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie.

Drameducation powstało w 2011 roku w Poznaniu z inicjatywy Jana Nowaka, który pełni funkcję dyrektora. Misją Drameducation jest promocja współczesnego teatru francuskojęzycznego w Polsce oraz promocja nauczania języka francuskiego poprzez teatr.

Podczas spotkania Jan Nowak opowiedział o projekcie, do którego zaproszono 10 autorów sztuk teatralnych z trzech krajów: Belgii, Francji i Szwajcarii, którzy otrzymali niełatwe zadanie. Mieli napisać 10 sztuk teatralnych w języku francuskim dla młodzieży niefrancuskojęzycznej, uczącej się tego języka. Sztuki mają mieć 10 stron, a występować w nich ma 10 aktorów. Na napisanie sztuki mieli 10 dni. W celu napisania tekstów autorzy spotkali się w naszym kraju, na Zamku w Rynie i tam zabrali się do wytężonej pracy. Teksty napisane zostały we współczesnym języku francuskim i poruszają współczesne tematy.
R E K L A M A
banner
W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział właśnie ci autorzy - 3 osoby z Belgii, 3 z Francji i 4 ze Szwajcarii oraz przedstawiciele ambasad Belgii, Francji i Szwajcarii w Polsce, którzy wspierali przedsięwzięcie. Pojawili się także przedstawiciele zagranicznych mediów. Opowiadali oni m.in. o tym, czym dla nich jest udział w projekcie, o pobycie w Polsce, twórczej pracy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie z francuskimi i frankofońskimi autorami sztuk teatralnych

»

16-01-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl