Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-06-17 17:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Samorząd województwa wspiera startupy

Olsztyn24
Podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie (fot. UM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
„STARTUP HOUSE - Inkubacja przedsiębiorstw w Elblągu” to nazwa projektu realizowanego przez Elbląski Park Technologiczny w partnerstwie z  Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu. Dzisiaj (17.06) w Olsztynie marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisali umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia.

– To historyczny moment, ponieważ jest to pierwszy projekt wyłoniony w procedurze konkursowej i finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020 – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – W obecnej perspektywie unijnej dużo trudniej uzyskać dofinansowanie, dlatego tak ważne jest dawanie dobrego przykładu innym potencjalnym beneficjentom.

Dofinansowanie unijne projektu, którego wnioskodawcą jest Elbląg, wyniesie prawie 850 tys. zł. Projekt skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw funkcjonujących na rynku nie dłużej niż 3 lata i obejmuje usługi inkubacji zgodne z zapotrzebowaniem przedsiębiorstw, m.in. dostęp do 20 wyposażonych pomieszczeń biurowych, technologii informacyjnych i komunikacyjnych, usług związanych z promocją, szkoleń oraz usług prawnych.
R E K L A M A
banner
– Cieszy mnie przede wszystkim to, że pomoc adresowana jest do młodych przedsiębiorców – powiedział prezydent Elbląga Witold Wróblewski. – Budujący jest również fakt, że w projekt zaangażowało się wiele instytucji – samorząd województwa i Elbląga, Elbląski Park Naukowo-Technologiczny oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu. Wspólnie będziemy mogli kompleksowo wesprzeć założycieli startupów.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl