Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-06-22 15:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Gwiazdy sportu i muzyki na 70-leciu Tęczy Biskupiec

Olsztyn24

Mecz z piłkarską kadrą Jerzego Engela, pojedynek oldboyów, zabawy sportowe i występy muzyczne będą głównymi atrakcjami 70-lecia Biskupieckiego Klubu Sportowego Tęcza. Sobotnia impreza (25.06) to również symboliczne  rozpoczęcie lata w Biskupcu.

Klub powstał w 1946 roku, a pierwsze mecze rozgrywano na miejscowym targowisku. W 1952 roku, dzięki wsparciu mieszkańców, wybudowano i otwarto stadion miejski, na którym mecze rozgrywane są do dziś. Największym osiągnięciem drużyny był awans do III ligi w roku 1997.

W tym sezonie seniorzy Tęczy zajęli 4. miejsce w rozgrywkach IV ligi, dotarli także do wojewódzkiego finału piłkarskiego Pucharu Polski. Druga drużyna awansowała do klasy A. W klubie trenuje także 8 grup młodzieżowych.
R E K L A M A
banner
- Historia klubu to wzloty i upadki, ale najważniejsze, że zespół trwa i jest miejscem sportowego rozwoju naszej młodzieży – mówi burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. - W tym roku byliśmy o krok od powrotu, po latach, do III ligi. Wszystko przed nami, po letniej przerwie rozpoczniemy intensywne przygotowania do nowego sezonu. W najbliższą sobotę zapraszam na wielkie święto Tęczy Biskupiec.

Biskupieckie rozpoczęcie lata na stadionie miejskim zainauguruje w południe mecz byłych zawodników Tęczy, największą sportową atrakcją będzie pojedynek obecnej drużyny seniorów z zawodnikami, którzy występowali w kadrze Jerzego Engela. Do Biskupca przyjadą m.in. Maciej Szczęsny, Tomasz Frankowski, Marcin Mięciel, Bartosz Bosacki, Tomasz Sokołowski i Sylwester Czereszewski.

Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.

******

Program imprezy:

» 12.00 – zabawy sportowe
» 12.30 – mecz oldboyów Tęczy Biskupiec
» 13.00 – zakończenie sezonu LZS
» 14.00 – mecz: Tęczy Biskupiec z kadrą Jerzego Engela
» 17.00 – uroczystości 70-lecia klubu
» 17.30 – występy zespołów muzycznych
» 20.00 – gwiazda wieczoru: Poparzeni Kawą Trzy

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl