Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-07-05 16:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Kajakarze-maratończycy będą rywalizować na Jeziorze Ukiel o tytuły Mistrzów Polski

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji prasowej | Więcej zdjęć »
W najbliższy weekend (9-10.07) Olsztyn będzie areną kolejnej dużej imprezy sportowej. Na Jeziorze Ukiel, po raz drugi z rzędu, rozegrane zostaną Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym. Będą to już trzydzieste takie mistrzostwa, po raz piąty organizowane w Olsztynie. O imprezie mówili dzisiaj (5.07) na konferencji prasowej w CRS Ukiel jej organizatorzy: Janusz Milewski - prezes Plastex Kayak Sport Club Olsztyn, Jerzy Litwiński - dyrektor olsztyńskiego OSiR-u,  Adam Seroczyński - trener kajakarzy w KSC Olsztyn i Jeremiusz Dutkiewicz - główny sponsor imprezy.

W mistrzostwach weźmie udział 310 zawodników i zawodniczek z 43 klubów kajakowych, w tym z Niemiec i Litwy. Kajakarze startować będą w kilku kategoriach wiekowych - od młodzików po weteranów. W zależności od kategorii wiekowej, będą mieli do pokonania od 2. do 8 rund o długości 3,2 km wytyczonych wzdłuż brzegów Zatoki Grunwaldzkiej Jeziora Ukiel. Na trasie każdej rundy przewidziana jest też jedna przenoska, która zorganizowana zostanie na plaży miejskiej w rejonie boisk do piłki plażowej. Kajakarze startować będą z plaży za Hotelem Omega, zaś meta usytuowana będzie na wysokości kapitanatu CRS Ukiel.

Pierwsze wyścigi rozpoczną się w sobotę (9.07) o godz. 9.00. Ostatni z wyścigów tego dnia wystartuje o godz. 17.10. W niedzielę (10.07) pierwsi kajakarze wystartują również o 9.00, a ostatni wypłyną na trasę o godz. 14.15.
R E K L A M A
banner
Organizatorzy bardzo liczą na sukces organizacyjny imprezy, co może przełożyć się na pozytywną decyzję Polskiego Związku Kajakowego w sprawie zorganizowania w Olsztynie Mistrzostw Europu w Maratonie Kajakowym.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa ws. 30. Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Maratonie Kajakowym

05-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl