Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-07-06 13:19 | Rozmiar tekstu: A A A

W Urzędzie Wojewódzkim obradował zespół doradczy ds. Światowych Dni Młodzieży

Olsztyn24
Obraduje zespół zespół doradczy ds. Światowych Dni Młodzieży
Pod przewodnictwem wicewojewody Sławomira Sadowskiego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się dzisiaj (6.07) kolejne robocze spotkanie Zespołu Doradczego Wojewody ds. organizacji pobytu uczestników Światowych Dni Młodzieży na Warmii i Mazurach, które dotyczyło podsumowania przygotowań związanych z zapewnieniem godnego i bezpiecznego pobytu pielgrzymom w tygodniu poprzedzającym spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

Koordynatorzy „Dni w Diecezjach” przedstawili aktualną informację dotyczącą liczby pielgrzymów, którzy w dniach 20-25 lipca będą przebywali na terenie Warmii i Mazur. Liczba ta jest mniejsza niż prognozowana wcześniej. W sumie region odwiedzi około 1000 osób z: Francji, Niemiec, Rosji, Malezji, Litwy, Łotwy, Angoli czy Włoch. Najwięcej uczestników spodziewanych jest w Olsztynie (654 osoby), 361 w diecezji ełckiej, a jedynie 50 w diecezji elbląskiej.

Oprócz przedstawicieli duchowieństwa w parafiach, o ich pobyt dbać będzie ponad 500. przeszkolonych wolontariuszy, którzy na specjalnych spotkaniach nauczyli się między innymi udzielania pierwszej pomocy i reagowania w sytuacjach kryzysowych. Duchowni koordynujący przedsięwzięcie poinformowali również o warunkach kwaterunkowo-żywieniowych oraz szczegółowym programie pobytu.
R E K L A M A
banner
Młodzież z całego świata odwiedzi zabytki sakralne regionu, a także obiekty kulturalne i muzealne. Na mapie pobytu znalazły się między innymi: olsztyński zamek, planetarium, Wzgórze Katedralne we Fromborku, sanktuarium w Gietrzwałdzie czy zamek w Malborku.

Przygotowanie do realizacji zadań w ramach „Dni w Diecezjach” potwierdzili również przedstawiciele służb i inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Funkcjonariusze policji pozostają w stałym kontakcie z Komendą Główną i na bieżąco weryfikują informacje związane z zabezpieczeniem pobytu pielgrzymów. Gotowość strażaków i skierowanie dodatkowych sił w miejsca pobytu największej liczby gości zadeklarowała również Państwowa Straż Pożarna. Sanepid i inspektorzy nadzoru budowlanego dokonali weryfikacji i kontroli obiektów, w których przebywać będą uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, a inspekcja Transportu Drogowego na bieżąco sprawdzać będzie stan techniczny pojazdów, którymi poruszają się pielgrzymi, a także innych użytkowników ruchu drogowego. W razie potrzeby w bezpośrednie działania włączy się także Żandarmeria Wojskowa, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, Wojewódzki Sztab Wojskowy i Wojskowe Oddziały Gospodarcze.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl