Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2016-07-06 14:31 | Rozmiar tekstu: A A A

Międzynarodowe wyróżnienie dla programu rozwoju olsztyńskiego Śródmieścia

Olsztyn24
Certyfikat nagrody
Stolica Warmii i Mazur została nagrodzona przez Europejską Radę Planowania Urbanistycznego za Program Rozwoju Śródmieścia. Program przygotowany w latach 2012-2015 zwyciężył w kategorii „Planowanie strategiczne”. Prestiżowe wyróżnienie zostało wręczone przedstawicielom olsztyńskiego samorządu w Komitecie Regionów w Brukseli.

- Takie nagrody to dowód na słuszność obranych przez nas kierunków działania - przyznaje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Trzeba pamiętać, że ogrom pracy w program włożyli mieszkańcy naszego miasta. To oni brali udział w wielu spotkaniach, konsultacjach, zgłaszali wnioski, proponowali najlepsze ich zdaniem rozwiązania. Rękę na pulsie w trakcie przygotowywania dokumentu trzymał zespół urzędników różnych specjalizacji.

Efektem tych długich, ale owocnych prac była nagroda. Przedstawiciele olsztyńskiego magistratu odebrali ją w poniedziałek (4.07) w Brukseli.
R E K L A M A
banner
- Plan odnowy centrum Olsztyna jest doskonałym przykładem holistycznego i spójnego podejścia do planowania - uzasadnili werdykt jurorzy pod przewodnictwem Pettera Wiberga. - Inspirowany Kartą Lipską, wyznacza zintegrowaną strategię planowania urbanistycznego, której celem jest odwrócenie trendu fizycznej degradacji i znikania usług w centralnym obszarze miejskim, będącym z kolei wynikiem suburbanizacji i rozlewania się miast. Jury było pod wrażeniem sposobu w jaki ta ogólna filozofia została przełożona na jasno zdefiniowane cele i strategie i w jaki sposób są on wprowadzane w życie.

W zapisach programu znalazło się m.in. wprowadzenie strefy Tempo 30 albo utworzenie głównej trasy handlowo-pieszej biegnącej od dworca głównymi ulicami Śródmieścia przez Stare Miasto do kampusu akademickiego. Część zadań już została zrealizowana. Wśród nich uspokojenie ruchu, stworzenie atrakcyjnej i przyjaznej pieszym przestrzeni.

W 2015 roku Rada Miasta Olsztyna przyjęła program jako strategiczny dla przestrzeni Śródmieścia.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.