Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-05-24 21:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Oskar Budownictwa i Perła Samorządu dla Olsztyna. Wyróżnienie dla prezydenta

Olsztyn24
Prezydent Piotr Grzymowicz wśród wyróżnonych Perłami Samorządu
Dziennikarze wraz z analitykami oraz inżynierowie i budowniczowie nagrodzili stolicę Warmii i Mazur. Do Olsztyna trafiły dziś (24.05) kolejne nagrody.

W tym miesiącu prezydent Olsztyna odbierał już nagrody za ITS oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel. Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Zagospodarowanie brzegów jez. Ukiel docenione zostało kolejny raz. Tym razem obiekty, które powstały nad największym olsztyńskim akwenem zasłużyły na tzw. Oskara Budownictwa, czyli nagrodę Budowa Roku 2015. Ngroda jest przyznawana przez Polskich Inżynierów i Techników Budownictwa. Tegoroczna była XXVI już edycją tego konkursu.

- Choć to kolejny związany z naszym jeziorem laur, to cieszy jak wszystkie poprzednie - przyznaje prezydent Piotr Grzymowicz. - Najważniejsze jest jednak to, że mieszkańcy oraz turyści swoją obecnością nad Ukielem potwierdzają, że ta inwestycja była całkowicie trafiona. Od początku roku Centrum Sportowo-Rekreacyjne odwiedziło już grubo ponad 300 tys. osób, a przecież szczyt sezonu i największe imprezy są dopiero przed nami.
R E K L A M A
banner
Ukiel nagradzano w gmachu warszawskiego NOT-u, a w Teatrze Kamienica „Dziennik Gazeta Prawna” wraz z analitykami z firmy Deloitte rozstrzygnął kolejną edycję plebiscytu Perły Samorządu. Stolica Warmii i Mazur zajęła - wespół ze śląskimi Gliwicami - drugie miejsce w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców. Triumfował Gdańsk.

- Ten rezultat to potwierdzenie dobrego kierunku, w jakim zmierza nasze miasto - mówi prezydent Olsztyna. - Organizatorzy plebiscytu zwrócili uwagę na ostatnie zrealizowane przez nas inwestycje, czyli powrót tramwajów, zagospodarowanie brzegów jez. Ukiel, a także miejskich parków. Ważnym elementem było też niskie bezrobocie oraz sięganie do nowych rozwiązań w kontaktach z mieszkańcami.

Poza samorządami, oceniani byli także prezydenci, burmistrzowie i wójtowie. Wyróżniony został Piotr Grzymowicz, który znalazł się tuż za podium. Prezydenta Olsztyna wyprzedzili prezydenci Gdańska, Gliwic i Lublina. W tym przypadku oceniane były m.in. wizja rozwoju gminy, współpraca ze społecznością lokalną i największe sukcesy w minionym roku.

W ostatnich latach Olsztyn kilkakrotnie doceniany był w plebiscycie „Dziennika Gazety Prawnej”. Prezydent oraz stolica Warmii i Mazur regularnie klasyfikowane są w czołówce. W poprzednim roku dodatkowo Olsztyn wygrał ranking Samorządowa Perła Internetu w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców.
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wręczenie stypendiów artystycznych marszałka na 2016 rok

24-05-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl