Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2016-07-07 20:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Sołtysi z powiatu spotkali się w Olsztynie

Olsztyn24
Spotkanie sołtysów w Starostwie (fot. MBM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Blisko 70 sołtysów z powiatu przybyło we wtorek (5.07) do Starostwa Powiatowego w Olsztynie na spotkanie informacyjne zorganizowane przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Rozmowy dotyczyły m.in. funduszu sołeckiego, najnowszych trendów w rozwoju obszarów wiejskich i możliwości pozyskania dofinansowania.

Zebranie odbyło się w ramach ogólnopolskiego cyklu spotkań „Dobry sołtys i dobry rolnik. Czyli jak budować nową polską wieś”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

Gości przywitała wicestarosta Joanna Michalska.
R E K L A M A
banner
W powiecie olsztyńskim rolnictwo jest bardzo ważnym elementem bogactwa regionalnego, dlatego cieszę się, że takie spotkanie zostało zorganizowane i że tak wielu sołtysów, rolników i przedstawicieli rad sołeckich z naszego terenu bierze w nim udział – mówiła.

Pierwszą część poprowadził przedstawiciel KSS Patryk Węgierkiewicz, który przedstawił zasady działania funduszu sołeckiego w Polsce.

Nie wszyscy sołtysi jeszcze wiedzą, że ten fundusz pozwala łączyć projekty – mówił. – Może się zdarzyć na przykład, że trzy sołectwa leżą nad tym samym jeziorem, więc wspólnie można zbudować kładkę albo molo. Bywa także, że sąsiednie sołectwa w jednym roku przeznaczają pieniądze na jakąś inwestycję, w kolejnym zaś na inną. To również jest możliwe, jednak wciąż mało popularne.

W dalszej części spotkania specjaliści zilustrowali zmiany prawne w zakresie obrotu ziemią rolną. Mowa była również o możliwościach pozyskania środków na rozwój obszarów wiejskich, roli ośrodków doradztwa rolniczego w rozwoju gospodarstw rolnych, a także o możliwości promowania się przez sołectwa w internecie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl