Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-03-11 14:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Marszałek pamiętał o sołtysach z Warmii, Mazur i Powiśla

Olsztyn24
Spotkanie marszałka Gustawa Marka Brzezina z sołtysami z Warmii i Mazur | Więcej zdjęć »
W większości sołectw w Polsce obchodzony jest dzisiaj (11.03) Dzień Sołtysa, nietypowe święto, o nieznanym pochodzeniu, ale coraz bardziej popularne. Z tej okazji z przedstawicielami prawie 2400 sołtysów z Warmii, Mazur i Powiśla spotkał się marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Na spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim zaproszono 16. sołtysów, najaktywniej uczestniczących w realizowanym przez Urząd Marszałkowski Programie Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć...”. Goście marszałka reprezentowali sołectwa: Blanki, Giże, Lipica, Fiszewo, Wojciechy, Sząbruk, Gąski, Pożary, Urowo, Przykop, Mątki, Aniołowo, Turzyca, Stare Jabłonki, Liwa i Kajkowo.

- Chcę Wam życzyć wszystkiego co najlepsze, jako reprezentantom tej 2,4 tysięcznej „armii” sołtysów na Warmii i Mazurach - powiedział marszałek Gustaw Marek Brzezin do swoich gości. - Chcę państwu podziękować za to, że jesteście aktywni, że poświęcacie swój czas na społeczną pracę, za to, że integrujecie polską wieś, że budujecie społeczeństwo obywatelskie, za tę ogromną pracę, jaką wykonujecie na co dzień.
R E K L A M A
banner
Oprócz kurtuazyjnych wystąpień sołtysów dziękujących marszałkowi za pamięć o ich święcie i docenianie roli sołtysów w realizowaniu funkcji samorządu terytorialnego, był też czas na rozmowy o bieżących problemach wiejskich społeczności. Na plan pierwszy tych rozmów wybijał się zły stan lokalnych dróg i propozycje na poprawę takiego stanu rzeczy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~wot / 2016-03-11 19:04
"Marszalek pamiętał..." O Boże, ten ma pamięć! W może to jego sekretarka mu przypomniała, a on SPOTKAŁ się z sołtysami, ew. PRZYJĄŁ ich w urzędzie?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego z sołtysami

»

11-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl