Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-03-11 14:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Marszałek pamiętał o sołtysach z Warmii, Mazur i Powiśla

Olsztyn24
Spotkanie marszałka Gustawa Marka Brzezina z sołtysami z Warmii i Mazur | Więcej zdjęć »
W większości sołectw w Polsce obchodzony jest dzisiaj (11.03) Dzień Sołtysa, nietypowe święto, o nieznanym pochodzeniu, ale coraz bardziej popularne. Z tej okazji z przedstawicielami prawie 2400 sołtysów z Warmii, Mazur i Powiśla spotkał się marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Na spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim zaproszono 16. sołtysów, najaktywniej uczestniczących w realizowanym przez Urząd Marszałkowski Programie Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć...”. Goście marszałka reprezentowali sołectwa: Blanki, Giże, Lipica, Fiszewo, Wojciechy, Sząbruk, Gąski, Pożary, Urowo, Przykop, Mątki, Aniołowo, Turzyca, Stare Jabłonki, Liwa i Kajkowo.

- Chcę Wam życzyć wszystkiego co najlepsze, jako reprezentantom tej 2,4 tysięcznej „armii” sołtysów na Warmii i Mazurach - powiedział marszałek Gustaw Marek Brzezin do swoich gości. - Chcę państwu podziękować za to, że jesteście aktywni, że poświęcacie swój czas na społeczną pracę, za to, że integrujecie polską wieś, że budujecie społeczeństwo obywatelskie, za tę ogromną pracę, jaką wykonujecie na co dzień.
R E K L A M A
banner
Oprócz kurtuazyjnych wystąpień sołtysów dziękujących marszałkowi za pamięć o ich święcie i docenianie roli sołtysów w realizowaniu funkcji samorządu terytorialnego, był też czas na rozmowy o bieżących problemach wiejskich społeczności. Na plan pierwszy tych rozmów wybijał się zły stan lokalnych dróg i propozycje na poprawę takiego stanu rzeczy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie marszałka województwa warmińsko-mazurskiego z sołtysami

11-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl