Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-02-20 14:57:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę prac Ashley’a Collina otwarto w Starym Ratuszu

Olsztyn24
Ashley Collin i Iwona Bolińska-Walendzik (WBP) | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie otwarto wczoraj (19.02) wystawę pt.: „OPEN ENDED”, na której swoje prace prezentuje Ashley Collin.

Ashley Collin (ur. w 1988 r. w Wielkiej Brytanii) to artysta, który w latach 2007-2010 uczęszczał na University College Falmouth. Tworzy kolaże, rysunki oraz malarstwo. Język jego prac opiera się głównie na kompozycji abstrakcyjnej.

Artysta rozważa i wybiera pomysły jako odrębne jednostki, które znajduje w trakcie dialogu zarówno abstrakcji, jak i geometrii, przypisując je do nowej wizualizacji. Jego strategią artystyczną jest naśladowanie techniki typowej dla sztuki modernistycznej, z jej powtórzeniami, fragmentaryczną kompozycją i symetrią. Prace Collina często zawierają czyste kształty i dwuznaczne formy. Jego studio jest miejscem, gdzie w drodze długich eksperymentów i poszukiwań teoretyczne pomysły zamieniają się w fizyczną rzeczywistość abstrakcyjną.
R E K L A M A
banner
Równolegle do wyżej wspomnianego procesu artysta często wykorzystuje elementy więcej niż jednego pomysłu w pracach, w których ożywają wcześniejsze koncepty, łącząc je zarazem z nowymi pomysłami. W ten sposób kształtuje metamorficzne, geometryczne więzi i podziały między starym a nowym.

Collin wystawiał swoje prace m.in. w Berlinie, Nowym Jorku, Warszawie, Krakowie, Londynie, Ostrowie Wielkopolskim. Obecnie mieszka i pracuje w Polsce.

Ekspozycję można oglądać do 3 marca.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~xx / 2016-02-21 17:46
Stwierdzam, że mam utalentowane rodzeństwo. Zarówno brat i siostra (wiek 4 lata obydwoje) wykonują takie prace.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie wystawy prac Ashley`a Collina w Olsztynie

20-02-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl