Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-07-11 16:28 | Rozmiar tekstu: A A A

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych przeszła do historii

Olsztyn24
Podsumowanie XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych | Więcej zdjęć »
Rozgrywana na terenie Warmii i Mazur od 29 kwietnia br. XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych Warmia i Mazury 2016 definitywnie dobiegła końca. Dzisiaj (11.07) w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie miał miejsce ostatni akt tego sportowego wydarzenia: wręczenie wyróżnień najlepszym klubom i województwom oraz podziękowania dla organizatorów.

Olimpiada odbywała się w dziesięciu miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego. Wzięło w niej udział 2355 zawodniczek i zawodników reprezentujących 737 klubów, 575 trenerów i przedstawicieli związków sportowych oraz 286 sędziów. Wydarzenie zorganizował samorząd województwa wraz z samorządami miast Olsztyna, Ostródy, Ornety, Lidzbarka Warmińskiego, Elbląga, Kętrzyna, Giżycka, Olecka, Kolna i Lubawy. Patronat objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Uczestnicy zawodów mieli także możliwość skorzystania z bogatego programu pozasportowego i zapoznania się z kulturą i historią regionu.

Młodzi zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: badminton, brydż sportowy, gimnastyka sportowa, gimnastyka artystyczna, judo, piłka siatkowa, skoki na trampolinie, szachy, szermierka, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy, warcaby 100-polowe i zapasy.
R E K L A M A
banner
W klasyfikacji klubowej najlepszy okazał się MKS Kusy Szczecin, wyprzedzając Wisłę Kraków i AZS AWF Warszawa. Zawodnicy reprezentujący AZS UWM Olsztyn uplasowali się na 8 miejscu. W klasyfikacji województw najwyżej znalazło się województwo mazowieckie przed śląskim i wielkopolskim. Województwo warmińsko-mazurskie zajęło 9. miejsce.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podsumowanie XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych

»

11-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.