Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-07-16 21:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Jagiełło znowu zwycięski!

Olsztyn24
Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem | Więcej zdjęć »
Historii nie da się zmienić. Od lat udowadniają to m.in. kolejne inscenizacje bitwy z 1410 roku pod Grunwaldem. Udowodniła to również dzisiejsza (16.07), 19. już inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem. Chociaż „Krzyżacy” odgrażali się, że tym razem zwyciężą, wojska króla Jagiełły wyszły z potyczki zwycięsko, a Wielki Mistrz Urlich von Jungingen zwieziony został z pobojowiska wozem.

W inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem tym razem wzięło udział ponad 1,2 tys. rekonstruktorów. Przyjechali na Pola Grunwaldzkie z różnych stron świata. W rekonstrukcji wzięło też udział kilkadziesiąt koni, co spowodowało, że widowisko było szczególnie imponujące.

Na bitwę przyjechało też nadspodziewanie dużo widzów. Po uciążliwych deszczach w ostatnich dniach, organizatorzy nie spodziewali się tłumów. Ale widzowie nie zawiedli. Naturalny amfiteatr, jaki jest zbocze wzgórza pomnikowego, wypełniony był „po brzegi”.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem 2016 (1)

16-07-2016

image galeria
Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem 2016 (2)

16-07-2016

image galeria
Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem 2016 (pełna wersja)

16-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl