Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Promocja UG Dywity | 2016-07-19 14:35 | Rozmiar tekstu: A A A
Srebrny medal juniorki w Tbilisi

Lekkoatletka z Dywit wicemistrzynią Europy

Olsztyn24
Polki zbobyły srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w sztafecie szwedzkiej (fot. archiw. UG Dywity) | Więcej zdjęć »
W oszałamiającym tempie toczy się kariera dywickich biegaczek – sióstr Potasznik. Po medalach mistrzostw Polski przyszedł czas na powołanie młodszej Alicji do reprezentacji Polski oraz jej srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w sztafecie szwedzkiej, który wywalczyła w gruzińskim Tbilisi.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych odbyły się po raz pierwszy w historii. W zawodach, które odbyły się w Tbilisi w Gruzji od 14-17 lipca, udział wzięła również Alicja Potasznik, utalentowana lekkoatletka GUKS Asy Dywity. Jej wcześniejsze sukcesy, a więc medale mistrzostw Polski młodziczek i juniorek młodszych nie przeszły bez echa, co skutkowało otrzymanym powołaniem do reprezentacji Polski do sztafety szwedzkiej (cztery zawodniczki w drużynie biegną kolejno 100, 200, 300 i 400 metrów).

Alicja Potasznik została wystawiona do biegania 200 metrów na drugiej zmianie. Nasze reprezentantki znakomicie spisały się w eliminacjach wygrywając swoją serię, co dało awans do biegu finałowego.
R E K L A M A
banner
Finał był pasjonujący! Polki biegnące w składzie: Klaudia Adamek, Alicja Potasznik, Martyna Kotwiła i Karolina Łozowska poprawiły nieoficjalny rekord Polski juniorek młodszych w sztafecie szwedzkiej czasem 2:08.57. Na ostatniej prostej rywalizacji Łozowska odparła atak Włoszki i goniła Francuzkę Iman Jean. Ostateczne biało-czerwone zdobyły srebrne medale, a do złota zabrakło im zaledwie 0,09 sekundy.

– To bez wątpienia największy sukces w historii klubu! – cieszy się Szymon Niestatek, klubowy trener medalistki, który był obecny w Tbilisi. – Alicja pobiegła w finale na swoim bardzo dobrym poziomie. Jestem bardzo zadowolony z medalu, który Ala zdobyła biegnąc w biało-czerwonym stroju.

Przed Alicją Potasznik teraz start w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach 4-6 sierpnia we Wrocławiu. Zawodniczka z Dywit wystartuje tam w biegu na 100 i 200 metrów.

Gmina Dywity od kilku lat wspiera finansowo działalność klubu Asy Dywity, co jak widać przynosi znakomite rezultaty. Dodatkowo od tego roku młodzi lekkoatleci mogą trenować w znakomitych warunkach na zmodernizowanym stadionie lekkoatletycznym w Dywitach. Sam stadion bierze udział w konkursie Modernizacja Roku 2015. Zachęcamy do głosowania na dywicką perełkę pod linkiem:
http://www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt/93-dywity.html

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.