01:55 27 kwietnia 2024 Imieniny: Felicji, Teofila

UG Dywity | 2016-05-31 22:00 | Rozmiar tekstu: A A A
Sukces na mistrzostwach województwa

Trzy złote medale lekkoatletek z Dywit

Olsztyn24
(fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Kolejny duży sukces młodych lekkoatletów z GUKS ASY Dywity, którzy zdobyli trzy złote medale podczas rozgrywanych w sobotę (28.05) w Lidzbarku Warmińskim mistrzostw województwa juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce.

Medal złoty w biegu na 100 metrów wywalczyła Alicja Potasznik. Również złoto zdobyła Paulina Potasznik, która wygrała bieg na 200 metrów. Złoty medal wywalczyła też sztafeta dziewcząt 4x100 metrów w składzie: Iza Jatkiewicz, Ala Potasznik, Iza Górczak oraz Paulina Potasznik. Wielkie gratulacje należą się zawodniczkom i trenerowi Szymonowi Niestatkowi.

Bardzo blisko podium była też Iza Jatkiewicz, która w skoku w dal zajęła IV miejsce. Do medalu zabrakło zaledwie 4 cm. W rozgrywanym równolegle mityngu klasy I bardzo dobry wynik „nabiegała” młodziczka Iza Górczak, która pokonała 300 metrów w czasie 45.29. Jest to nowy rekord życiowy Izy. Dobry występ zaliczyła również Ala Jabłońska, która ustanowiła nową „życiówkę” w biegu na 300 metrów.

Przygotowania do mistrzowskich zawodów odbywały się w ramach realizacji zadań publicznych z zakresu sportu. Oba projekty są finansowane w roku 2016 z budżetu Gminy Dywity w ramach ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.