Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-07-19 16:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn wysoko w rankingu Rzeczpospolitej

Olsztyn24
Panorama Olsztyna
Już po raz 12. Rzeczpospolita nagrodziła najlepszych polskich samorządowców. Z trzech ocenianych kategorii najlepszą notę Olsztyn otrzymał za umiejętne pozyskiwanie funduszy unijnych. W rankingu wykorzystania funduszy unijnych stolica Warmii i Mazur została sklasyfikowana na drugim miejscu wśród pięćdziesięciu miast na prawach powiatu.

- Kluczem do rozwoju miasta jest racjonalne wykorzystanie możliwości jakie daje nam obecność w Unii Europejskiej - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Wiadomo że wymaga to olbrzymiego wysiłku, ale w efekcie tych starań budżet naszego miasta wzrósł niemal dwukrotnie i przekroczył w ubiegłym roku miliard złotych.

W rankingu doceniono, że Olsztyn na finiszu perspektywy finansowej na lata 2007-2013 zawarł aż pięć umów na dofinansowanie, m.in. na kontynuację budowy turystyczno-rekreacyjnego ciągu ścieżek rowerowych łączących jezioro Długie, las Miejski i Stare Miasto.
R E K L A M A
banner
- Lokalne potencjały najlepiej znają samorządowcy - podkreśla Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. - Dlatego zmieniają oni regiony i gminy podnosząc jakość życia mieszkańców.

Zdecydowany skok Olsztyn odnotował także w kategorii „Najlepiej zarządzane gminy” - z 23. miejsca na 11., wśród 52. miast na prawach powiatu. W rankingu jury oceniało różne obszary działalności samorządów, m.in. umiejętność pozyskiwania dochodów, politykę wydatkową, dyscyplinę budżetową, zwiększenie partycypacji społecznej, czy edukację.

- 11. miejsce to powód do dumy - podkreśla wiceprezydent Jarosław Słoma, który odbierał nagrodę. - Przeskoczyliśmy aż o 12 miejsc i jesteśmy tuż za pierwszą dziesiątką.

Zdecydowanie wyżej niż przed rokiem Olsztyn notowany jest także w kategorii „Innowacyjny samorząd”. Z 11. miejsca w 2015 roku awansował na miejsce 4.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl