Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2016-07-21 12:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Zwycięstwo Pawłowskiego i Lisowskiej w letnim biegu CITY TRAIL w Olsztynie

Olsztyn24
Letni bieg CITY TRAIL w Olsztynie (fot. organizatora - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W środę (20.07) nad Jeziorem Długim odbył się bieg CITY TRAIL onTour będący zapowiedzią jesienno-zimowego sezonu ogólnopolskich biegów przełajowych – Grand Prix CITY TRAIL. Zwycięzcą zawodów został Mariusz Pawłowski. Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Lisowska. Linię mety minęło 206 osób.

Trasa CITY TRAIL onTour w 100 procentach pokrywa się z tą znaną biegaczom z biegów jesienno-zimowych i liczy 5 km. Zwycięzca środowych zawodów – Mariusz Pawłowski - pokonał wspomniany dystans w czasie 17:04. Drugie miejsce zajął Dariusz Jurewicz– czas 17:15. Trzeci na mecie był Kamil Wołoszyk– 17:26.  

Najszybsza z kobiet – rekordzistka trasy - Aleksandra Lisowska potrzebowała na pokonanie trasy 18:23. Druga z pań – Monika Jackiewicz to trzykrotna zwyciężczyni jesienno-zimowej edycji CITY TRAIL. Tym razem uzyskała czas 18:42. Trzecia – Mariola Sudzińska dobiegła na metę w czasie 20:39.
R E K L A M A
banner
Ciekawostką jest fakt, że dwie najszybsze zawodniczki – Aleksandra i Monika rywalizowały ze sobą kilka dni wcześniej w innych zawodach. Wtedy górą była Monika.

– Przyznaję, że ten bieg rozegrałam kiepsko taktycznie. Pierwszy raz nie uwierzyłam w siebie. Na starcie postanowiłam, że będę trzymać się za plecami czołowych dziewczyn. To mnie zgubiło, bo w pewnym momencie zawodniczki bardzo zwolniły. W CITY TRAIL było zupełnie inaczej, od razu wiedziałam, że biegnę swoje, nie zwracając uwagi na inne dziewczyny. Tak naprawdę wchodzę dopiero w treningi po trzech miesiącach przerwy spowodowanej rozpoczęciem pracy. Ten dzisiejszy bieg dodał mi wiary w siebie. Wiem, że stać mnie na dobre bieganie – mówiła na mecie Aleksandra Lisowska.

W imprezie brały udział również dzieci i młodzież, które pokonywały dystans od 300 m do 2 km – w zależności od wieku.

– Bardzo lubię biegać, bo przychodzę na zawody z mamą i bratem i wtedy możemy spędzić czas razem. Kolekcjonujemy medale, dlatego cieszę się, że udało się zdobyć kolejny – zdradził 7-letni Wiktor Drozdowski.  

Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a w bufecie mógł posmakować soczystych owoców i wypić napój regeneracyjny. Najszybsi w klasyfikacji OPEN oraz w kategoriach wiekowych otrzymali nagrody – sprzęt sportowy Salomon oraz odżywki dla sportowców Etixx.

Kolejna okazja do spotkania się na ścieżkach nad Jeziorem Długimbędzie już 1.10, kiedy to ruszy w Olsztynie kolejna edycja Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Terminy pozostałych biegów w sezonie 2016/2017 to: 29.10, 26.11, 14.01, 18.02 i 25.03.

Cykl CITY TRAIL onTouro dbywa się 10 miastach. Poza Olsztynem są to: Lublin, Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice i Łódź. Więcej informacji oraz wyniki znajdują się na stronie www.ontour.citytrail.pl.

Justyna Grzywaczewska

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl