Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Justyna Grzywaczewska | 2016-02-13 17:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Piąty bieg CITY TRAIL w Olsztynie: 345 osób na mecie

Olsztyn24
V Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden (fot. organizatora - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Artur Olejarz i Monika Jackiewicz zwyciężyli w piątym biegu CITY TRAIL nad Jeziorem Długim. Dzisiejsze (13.02) zawody odbyły się w całkiem dobrych warunkach – temperatura oscylowała wokół zera, a podłoże sprzyjało szybkiemu bieganiu.

Monika Jackiewicz wygrała dziś po raz piąty w edycji. Już przed miesiącem zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Dzisiejszy wynik Moniki to 18:56.

– Każdy bieg przynosi trochę adrenaliny. Zazwyczaj biegnę tutaj na CITY TRAIL z mężczyznami, nie ma obok żadnej rywalki, nigdy się też nie odwracam i nie kontroluję sytuacji za plecami, ale nie lekceważę  żadnej zawodniczki – podkreśliła na mecie dominatorka CITY TRAIL w Olsztynie i Szczecinie, bo Monika wygrała także aktualną edycję w szczecińskiej Puszczy Bukowej.
R E K L A M A
banner
Drugie miejsce zajęła Magdalena Trzeciak – 19:12, a trzecie – Marta Barcewicz – 19:50. W klasyfikacji generalnej kolejność jest odwrotna - druga jest Marta Barcewicz, a trzecia – Magdalena Trzeciak.

Dzisiejsze zwycięstwo Artura Olejarza było czwartym w bieżącej edycji, a to oznacza wygraną w klasyfikacji generalnej. Tym razem czas pochodzącego z Zielonej Góry biegacza to 16:02. Drugie miejsce zajął Paweł Pszczółkowski – 17:17, a trzecie – Grzegorz Kłos – 17:22. Kolejność w „generalce” może być taka sama jednak zarówno Paweł Pszczółkowski, jak i Grzegorz Kłos mają w tej chwili po trzy starty, więc aby zostać sklasyfikowanymi koniecznie muszą pobiec w szóstym – ostatnim biegu. O trzecie miejsce może powalczyć jeszcze nieobecny dzisiaj Dariusz Jurewicz.

- Zależy mi na drugim miejscu, więc na pewno pojawię się za miesiąc. W ubiegłym roku również decydujący był ostatni bieg. Wtedy nie udało mi się stanąć na podium, liczę że teraz będzie inaczej – mówił na mecie Paweł Pszczółkowski. – Swoją aktualną formę oceniam dobrze, ostatnio trenowałem w górach, co zaczyna procentować. Niestety dopadło mnie przeziębienie i choć jest już OK, to dzisiaj martwiło mnie wysokie tętno. Być może to jeszcze pokłosie choroby – dodał.

Linię mety biegu głównego minęło 345 osób. W zawodach dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało 75 młodych sportowców.

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to jesienno-zimowy cykl biegów przełajowych na dystansie 5km, który jest organizowany w 10 lokalizacjach w całej Polsce: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W każdym z miast w okresie wrzesień-marzec zaplanowano po sześć biegów. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal należy pobiec co najmniej cztery razy. Szósty – ostatni w sezonie 2015/2016 bieg w Olsztynie odbędzie się 12 marca.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl