Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2016-03-12 18:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Zakończenie rywalizacji CITY TRAIL w Olsztynie

Olsztyn24
CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden (fot. organizatora - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (12.03) w Olsztynie odbył się szósty bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zakończenie rywalizacji w edycji 2015/2016 przyniosło zwycięstwo Pawła Pszczółkowskiego i Moniki Jackiewicz. Linię mety minęło 352 zawodników. Przed biegaczami, którzy startowali w cyklu regularnie jeszcze uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań, wręczenie nagród i pamiątkowych medali.

Najszybszym zawodnikiem ostatniego biegu został Paweł Pszczółkowski - drugi w klasyfikacji generalnej. Dzisiejszy wynik Pawła - 16:41 – jest jego najlepszym czasem nie tylko w bieżącej edycji, ale we wszystkich biegach w ramach cyklu od 2012 roku.

- Jestem bardzo zadowolony tym bardziej, że ciężkie treningi zaczynam dopiero od poniedziałku – podsumował start triumfator dzisiejszego biegu. - Więcej chyba bym aktualnie na tej trasie nie zrobił. Taktyka na ten bieg była inna niż zwykle. Zamiast ataku na podbiegu – 900m do mety, ruszyłem mocniej już po 3km. Tym samym zająłem drugie miejsce w klasyfikacji generalnej – już po raz trzeci w ciągu czterech lat trwania akcji. Za rok walka o pierwsze miejsce.
R E K L A M A
banner
Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został nieobecny dzisiaj Artur Olejarz, a trzecie miejsce wywalczył Dariusz Jurewicz – czwarty na mecie dzisiejszego biegu.

Wśród kobiet zwyciężyła dzisiaj Monika Jackiewicz, która już w styczniu zapewniła sobie pierwsze miejsce w „generalce”. Czas Moniki to tym razem 18:21.

To jest mój najlepszy wynik na tej trasie, a biegam tutaj od czterech lat, zatem jest powód do radości – mówiła na mecie Monika Jackiewicz. – Tym bardziej, że w ogóle się nie spodziewałam tak dobrego rezultatu, bo ostatni tydzień był dla mnie wyjątkowo ciężki ze względu na obowiązki zawodowe. Od startu ruszyłam mocniej niż zwykle, można powiedzieć że trochę zaryzykowałam, ale to nadal nie jest jeszcze bieg na 100 procent. Między 3 a 4 kilometrem miałam moment zawahania, czy nie przyspieszyć, ale zbytnio obawiałam się podbiegu, który mamy na ostatnim kilometrze. Sezon 2016 będzie dla mnie trudny ze względu na pracę i studia, dlatego nie chcę nastawiać się na konkretne rezultaty, ale na pewno myślę o poprawieniu rekordów życiowych na 10 km i w półmaratonie.

Drugie i trzecie miejsce wśród kobiet w bieżącej edycji wywalczyły nieobecne tym razem - Marta Barcewicz i Magdalena Trzeciak.

Oficjalna uroczystość rozdania nagród i medali cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbędzie się 23 marca, o godz. 18.30 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Sklasyfikowanych w bieżącej edycji jest 330 osób.

Kolejna edycja CITY TRAIL rozpocznie się w październiku. Na mapie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Nieodłącznym elementem zawodów są biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci wspiera Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~allensteiner / 2016-03-13 09:54
Nationale - trail - city - Nederlanden - ach, jak nam rozkwita nasz język...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl