Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-07-22 16:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Opaska, która pomoże znaleźć dziecko

Olsztyn24
Strażnicy miejscy przygotowali na razie 200 opasek
Plaża, koncert, zakupy w hipermarkecie i... chwila nieuwagi. Tyle wystarczy, by stracić dziecko z oczu. W jak najszybszym odnalezieniu malucha może pomóc opaska identyfikacyjna.

Opaska, na której widnieje numer alarmowy i jest miejsce na wpisanie kontaktu do rodzica może okazać się bardzo pomocna. Szczególnie w okresie wakacji, gdy ze względu na częstsze wyjazdy, czy przebywanie w tłumie łatwiej jest się zgubić.

- To może się zdarzyć każdemu, wystarczy chwila nieuwagi - zaznacza Grzegorz Szczęsnowicz z olsztyńskiej Straży Miejskiej. - Mieliśmy już takie zgłoszenia, szczególnie w zatłoczonych miejscach, podczas koncertów i przebywania na plaży.
R E K L A M A
banner
By jak najszybciej odnaleźć dziecko, czasem wystarczą tak proste rozwiązania jak założenie mu na rękę opaski. Osobie dorosłej, która zauważy błąkającego się malucha ułatwi to szybką reakcję. Szczególnie wówczas gdy dziecko nie potrafi jeszcze podać swojego nazwiska i danych kontaktowych do opiekunów.

Osoby, które chciałyby dostać taką opaskę powinny udać się w niedzielę (24.07) w samo południe na główną promenadę do CRS Ukiel. Właśnie tam strażnicy miejscy będą rozdawali opaski identyfikacyjne. Uwaga - liczba opasek, które będzie można otrzymać jest ograniczona - strażnicy mają ich do rozdania około 200 sztuk.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl