Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-07-22 16:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Opaska, która pomoże znaleźć dziecko

Olsztyn24
Strażnicy miejscy przygotowali na razie 200 opasek
Plaża, koncert, zakupy w hipermarkecie i... chwila nieuwagi. Tyle wystarczy, by stracić dziecko z oczu. W jak najszybszym odnalezieniu malucha może pomóc opaska identyfikacyjna.

Opaska, na której widnieje numer alarmowy i jest miejsce na wpisanie kontaktu do rodzica może okazać się bardzo pomocna. Szczególnie w okresie wakacji, gdy ze względu na częstsze wyjazdy, czy przebywanie w tłumie łatwiej jest się zgubić.

- To może się zdarzyć każdemu, wystarczy chwila nieuwagi - zaznacza Grzegorz Szczęsnowicz z olsztyńskiej Straży Miejskiej. - Mieliśmy już takie zgłoszenia, szczególnie w zatłoczonych miejscach, podczas koncertów i przebywania na plaży.
R E K L A M A
banner
By jak najszybciej odnaleźć dziecko, czasem wystarczą tak proste rozwiązania jak założenie mu na rękę opaski. Osobie dorosłej, która zauważy błąkającego się malucha ułatwi to szybką reakcję. Szczególnie wówczas gdy dziecko nie potrafi jeszcze podać swojego nazwiska i danych kontaktowych do opiekunów.

Osoby, które chciałyby dostać taką opaskę powinny udać się w niedzielę (24.07) w samo południe na główną promenadę do CRS Ukiel. Właśnie tam strażnicy miejscy będą rozdawali opaski identyfikacyjne. Uwaga - liczba opasek, które będzie można otrzymać jest ograniczona - strażnicy mają ich do rozdania około 200 sztuk.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl