Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-08-01 00:27 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzisiaj Ryszard Kuć zasiądzie na fotelu wiceprezydenta Olsztyna

Olsztyn24
Ryszard Kuć od dzisiaj (1.08) jest wiceprezydentem Olsztyna | Więcej zdjęć »
Już za kilka godzin na fotelu wiceprezydenta Olsztyna odpowiedzialnego m.in. za miejską komunikację i transport zasiądzie Ryszard Kuć. Na tym stanowisku zastąpi Bogusława Szwedowicza, który trzy miesiące temu został odwołany ze stanowiska przez prezydenta Piotra Grzymowicza i do wczoraj (31.07) przebywał na wypowiedzeniu umowy o pracę bez obowiązku jej świadczenia.

Ryszard Kuć został rekomendowany na stanowisko wiceprezydenta Olsztyna przez olsztyńską Platformę Obywatelską, która umową koalicyjną ma zagwarantowane dwa stanowiska wiceprezydentów Olsztyna. Drugim, obok Ryszarda Kucia, wiceprezydentem miasta wskazanym przez Platformę Obywatelską jest Jarosław Słoma.  

Ryszard Kuć jest ekonomistą. Od lat zawodowo był związany z koleją. Był m.in. dyżurnym ruchu, dyrektorem olsztyńskiego zakładu Przewozy Regionalne, a przez rok także prezesem zarządu Przewozów Regionalnych w Warszawie. Przed objęciem stanowiska wiceprezydenta Olsztyna ponownie kierował podległym marszałkowi województwa warmińsko-mazurskiego Zakładem Przewozy Regionalne w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Ryszard Kuć był jednym z trzech kandydatów na stanowisko wiceprezydenta, branych pod uwagę przez Platformę Obywatelską. Uzyskał zdecydowanie większe poparcie olsztyńskich władz PO niż jego konkurenci. Kandydatura Kucia na wiceprezydenta została też wysoko oceniona przez prezydenta Piotra Grzymowicza.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl