Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2015-11-23 18:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Poznawali polskie doświadczenia

Olsztyn24
Polsko-ukraińskie spotkanie w Starostwie Powiatowym w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Dwunastu przedstawicieli samorządu, placówek naukowych i mediów z powiatu czernihowskiego na Ukrainie poznawało dzisiaj (23.11) zasady funkcjonowania samorządu terytorialnego na przykładzie Powiatu Olsztyńskiego. Wizyta w starostwie miała związek z realizacją projektu „Study Tours to Poland”, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Celem programu jest prezentacja polskich doświadczeń związanych z transformacją ustrojową.

Naszych wschodnich sąsiadów powitała starosta Małgorzata Chyziak. Gości interesowały sprawy budżetowe oraz priorytety działalności samorządu.

– Obszar powiatu obejmuje 12 gmin. Zamieszkuje je 121 895 osób – mówiła starosta. – Naszą największą bolączką jest zły stan dróg. Obecnie przygotowujemy się do dużej inwestycji, realizowanej na terenie 6. gmin w najbliższym otoczeniu Olsztyna. Dobra współpraca samorządów powiatu i gmin zaowocowała podpisaniem porozumień w zakresie współfinansowania zadania.
R E K L A M A
banner
Podczas spotkania zostały też poruszone kwestie związane z formami komunikacji ze społeczeństwem, Biuletynem Informacji Publicznej i informatyzacją zasobów geodezyjno-kartograficznych powiatu.

– Na naszym terenie znajduje się 153 tys. działek geodezyjnych i około 68 tys. budynków – relacjonował Piotr Pałejko z Wydziału Geodezji. - Dzięki cyfryzacji możemy generować mapy, a dzięki geoportalowi mamy do nich dostęp przez internet. Dane są na bieżąco aktualizowane.

Odwiedziny zagranicznych gości w ramach programu „Study tours to Poland” są organizowane  w Starostwie Powiatowym w Olsztynie już po raz drugi. W maju urząd odwiedzili studenci z Białorusi, Ukrainy i Rosji. Podobnie jak wtedy, tak i tym razem koordynatorem wizyty była olsztyńska fundacja „Borussia”.

- Mamy nadzieję, że program przyczyni się do budowania społeczeństwa obywatelskiego na Ukrainie, a nasz region stanie się dla naszych wschodnich sąsiadów żywym miejscem na mapie Polski – podsumowała Ewa Romanowska z zarządu fundacji.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl