Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2016-08-02 17:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Bądź bohaterem - oddaj krew

Olsztyn24
Jutro będzie można oddać krew przy Starym Ratuszu w Olsztynie
Wakacje są tradycyjnie najtrudniejszym czasem dla centrum krwiodawstwa. Miasto przyłącza się do apelu o oddawanie życiodajnego płynu. Krew jest wyjątkowym lekiem - nie sposób jej wyprodukować w żadnym laboratorium. Dlatego jest tak cenna. Zapotrzebowanie na nią wzrasta szczególnie w czasie wakacji.

Letni wypoczynek oznacza z jednej strony większą liczbę wypadków. Z drugiej zaś wakacyjne wyjazdy sprawiają, że stałych dawców jest znacznie mniej.

Odczuwa to Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Sytuacja jest niemal krytyczna. Poza grupami BRh+ oraz ABRh+ wszystkie pozostałe są wydawane jedynie w przypadkach konieczności ratowania życia.

Dlatego - poza stacjonarnymi punktami - ciągle w trasie jest specjalny ambulans. Pojazd, w którym można oddać krew, odwiedza jak najwięcej miast w naszym województwie. W Olsztynie najczęściej można spotkać go przed Galerią Warmińską. Tak będzie m.in. w czwartek (4.08, między 12.00 a 17.00). Jutro natomiast (3.08) od 12.00 do 16.00 ambulans zaparkuje przed Starym Ratuszem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na Starym Mieście.
R E K L A M A
banner
Poza tym od poniedziałku do soboty można odwiedzać centrum krwiodawstwa zlokalizowane przy ul. Malborskiej 2. W dni powszednie działa od godziny 7.00 do 15.00, w soboty - dwie godziny krócej.

Dawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, która waży co najmniej 50 kg. By móc oddać krew, trzeba też mieć ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl