Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-08-02 17:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Bądź bohaterem - oddaj krew

Olsztyn24
Jutro będzie można oddać krew przy Starym Ratuszu w Olsztynie
Wakacje są tradycyjnie najtrudniejszym czasem dla centrum krwiodawstwa. Miasto przyłącza się do apelu o oddawanie życiodajnego płynu. Krew jest wyjątkowym lekiem - nie sposób jej wyprodukować w żadnym laboratorium. Dlatego jest tak cenna. Zapotrzebowanie na nią wzrasta szczególnie w czasie wakacji.

Letni wypoczynek oznacza z jednej strony większą liczbę wypadków. Z drugiej zaś wakacyjne wyjazdy sprawiają, że stałych dawców jest znacznie mniej.

Odczuwa to Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Sytuacja jest niemal krytyczna. Poza grupami BRh+ oraz ABRh+ wszystkie pozostałe są wydawane jedynie w przypadkach konieczności ratowania życia.

Dlatego - poza stacjonarnymi punktami - ciągle w trasie jest specjalny ambulans. Pojazd, w którym można oddać krew, odwiedza jak najwięcej miast w naszym województwie. W Olsztynie najczęściej można spotkać go przed Galerią Warmińską. Tak będzie m.in. w czwartek (4.08, między 12.00 a 17.00). Jutro natomiast (3.08) od 12.00 do 16.00 ambulans zaparkuje przed Starym Ratuszem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na Starym Mieście.
R E K L A M A
banner
Poza tym od poniedziałku do soboty można odwiedzać centrum krwiodawstwa zlokalizowane przy ul. Malborskiej 2. W dni powszednie działa od godziny 7.00 do 15.00, w soboty - dwie godziny krócej.

Dawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, która waży co najmniej 50 kg. By móc oddać krew, trzeba też mieć ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl