Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Karol Głębocki | 2016-08-05 12:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejny etap prac nad rozbudową DK16 na Warmii i Mazurach

Olsztyn24
DK16 Biskupiec-Borki Wielkie (fot. GDDKiA)
Ruszył przetarg na wykonanie dokumentacji dla kolejnego odcinka DK16 na odcinku Borki Wielkie-Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa. Termin składania ofert ustalono na 13 września 2016 r.  

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie koncepcji programowej budowy drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie-Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59.  Zamawiający przyjął w przetargu dwa kryteria oceny ofert: cena – 60% oraz doświadczenie zespołu projektowego – 40%. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 15 miesięcy na zrealizowanie zadania. Po zakończeniu prac nad koncepcją programową GDDKiA przystąpi do ogłoszenia przetargu na realizację zadania w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Planowany termin ogłoszenia tego przetargu to początek 2018 roku.

„Szesnastka” to główny szlak komunikacyjny Warmii i Mazur na linii wschód–zachód. Inwestycja będzie kolejnym etapem rozbudowy drogi. Projektowana trasa będzie miała długość 19,7 km - 15,6 km w ciągu S16 oraz 4,1 km w ciągu dk 59 (obwodnica Mrągowa). Przebiegać będzie w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-wschodniej. Droga na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, natomiast na przebiegu obwodnicy Mrągowa będzie to droga o przekroju 1x2 lub 2+1. Dostęp do drogi będzie możliwy jedynie poprzez węzły drogowe: Sorkwity, Bagienice i Mrągowo.
R E K L A M A
banner
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl