Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-07-18 17:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Symboliczne wbicie łopaty rozpoczęło budowę drugiego odcinka południowej obwodnicy Olsztyna

Olsztyn24
Symboliczne wbicie łopaty na drugim odcinku południowej obwodnicy Olsztyna | Więcej zdjęć »
Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęto dzisiaj (18.07) prace budowlane na drugiej części południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51. W zorganizowanej w pobliżu Wójtowa uroczystości udział wzięli m.in. wiceminister infrastruktury i środowiska Jerzy Szmit, wojewoda Artur Chojecki, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Odcinek o długości 14,7 km. zlokalizowany pomiędzy węzłami Olsztyn Południe i Olsztyn Wschód wybuduje Budimex SA za 913 mln złotych. Na realizację zadania wykonawca będzie miał 28 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Planowany termin zakończenia budowy to 29.10. 2018 roku.

Odcinek drogi S51, którego budowę dzisiaj rozpoczęto, stanowić będzie obejście Olsztyna od południowego wschodu - od węzła Olsztyn Południe położonego w pobliżu Tomaszkowa, do węzła Olsztyn Wschód zlokalizowanego przy Wójtowie. Droga przebiegać będzie przez tereny Olsztyna oraz gmin Stawiguda, Purda i Barczewo, przez okolice miejscowości Bartążek, Szczęsne, Ostrzeszewo, Klebark Mały do drogi nr 16, na wysokości ogródków działkowych na Wójtowej Roli.
R E K L A M A
banner
Inwestycja realizowana jest w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Polega na zaprojektowaniu i wybudowaniu odcinka obwodnicy o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, wyremontowaniu wybranych dróg lokalnych, budowie obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. W ramach inwestycji powstaną też węzły Olsztyn Jaroty i Olsztyn Wschód.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Symboliczne rozpoczęcie budowy drugiego odcinka południowej obwodnicy Olsztyna

»

18-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl