Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-07-18 19:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Drogowcy pokazali dziennikarzom, jak buduje się pierwszy odcinek południowej obwodnicy Olsztyna

Olsztyn24
Na budowie pierwszego odcinka południowej obwodnicy Olsztyna | Więcej zdjęć »
Symboliczne wbicie łopat na budowie drugiego odcinka południowej obwodnicy Olsztyna w okolicach Wójtowa, było dla drogowców znakomitą okazją, by pochwalić się zaawansowaniem robót na budowie pierwszego odcinka obwodnicy, biegnącego od Kudyp do Tomaszkowa. Okazję zapoznania się z budową otrzymali lokalni dziennikarze. Reprezentant naszej redakcji również był w tej grupie.

Drogowcy do grudnia mają czas na opracowania wszystkich projektów wykonawczych, ale prace projektowe postępują szybko, co umożliwiło rozpoczęcie prac terenowych. Przede wszystkim chodzi o prace ziemne, a w ich ramach wymianę i utwardzenie gruntów pod przyszłą obwodnicę. A pracy w tym zakresie jest sporo, bowiem niektóre odcinki arterii przebiegają po podmokłym, bagiennym wręcz terenie. Te bagna trzeba usunąć, niekiedy nawet do głębokości ośmiu metrów, i zastąpić je stabilnym kruszywem.

Zbudowano też drogi techniczne, którymi poruszać się będą pojazdy budowy, tak by jak najbardziej oszczędzić znajdujące się w rejonie inwestycji drogi publiczne. Rozpoczęto także budowę niektórych obiektów mostowych. Pod Tomaszkowem powstaje wytwórnia mas bitumicznych. Drogowcy spodziewają się, że na niektórych fragmentach pierwszego odcinka obwodnicy asfalt położony będzie jeszcze w tym roku.
R E K L A M A
banner
Przypomnijmy, że umowa na pierwszy odcinek południowej obwodnicy Olsztyna została podpisana 18 sierpnia 2015 roku. GDDKiA zadanie to powierzyła konsorcjum firm Intercor sp. z o.o. z Zawiercia i Most sp. z o.o. z Sopotu. Zadanie obejmuje zaprojektowanie i budowę odcinka obwodnicy o długości 10 km w ciągu drogi krajowej nr 16. Droga klasy GP będzie stanowić obejście miasta od przyszłego węzła Olsztyn Zachód w okolicach Kudyp, do węzła Olsztyn Południe w pobliżu Tomaszkowa. Trasa zlokalizowana na terenie gmin Gietrzwałd i Stawiguda ominie Olsztyn od południowego zachodu. Przebiegać będzie przez okolice Gronit i Tomaszkowa do drogi nr 51.

Planowany termin zakończenia budowy tego odcinka to 18.06.2018 roku. Na dzisiaj drogowcy oceniają zaawansowanie prac terenowych w ramach tej inwestycji na 5%.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Na budowie pierwszego odcinka południowej obwodnicy Olsztyna

»

18-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl