Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email d. | 2016-08-10 13:58 | Rozmiar tekstu: A A A

WBP i MOK zapraszają na wernisaż wystaw Janusza Połoma i Ewy Fidut

Olsztyn24
Fragment pracy Janusza Połoma | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza w piątek (12.08), o godzinie 16.00, do Galerii Stary Ratusz WBP na wernisaż podwójnej wystawy w ramach Festiwalu BlueBox 2016: Janusza Połoma pt. „W stronę lasu” oraz Ewy Fidut „Ciało”.

Piątkowym wernisażem zostanie otwarta tegoroczna edycja festiwalu BlueBox 2016 − przeglądu ruchomej grafiki komputerowej i efektów specjalnych wykorzystywanych w filmach i reklamach.

Na wystawie zobaczymy prace Janusza Połoma, który zaprezentuje cykl fotografii pt. „W stronę lasu”, będący efektem wielomiesięcznej obserwacji przestrzeni z jednego miejsca. Na wszystkich zdjęciach jest to samo uprawne pole, ściana lasu z białymi brzozami na froncie i „wiecznie” zielonymi sosnami oraz świerkami w tle, a nad całą przestrzenią króluje niebo. Prace Ewy Fidut są zaś inspirowane ludzką twarzą oraz ciałem, które przedstawiać można na różnorakie sposoby, oddając przy tym charakter osoby portretowanej.
R E K L A M A
banner
Janusz Połom − urodzony w 1950 r. w Toruniu. Młynarz, operator filmowy, fotograf, reżyser. Bywa poetą. Absolwent Wydziału Operatorskiego i Reżyserii w łódzkiej szkole filmowej. Przez wiele lat przebywał i tworzył poza krajem, w Kanadzie i Meksyku. Do Polski powrócił w 2001 r. Obecnie mieszka w rodzinnym domu w gminie Gietrzwałd, na Warmii. Jest profesorem Uniwersytetu Warmińsko– Mazurskiego w Olsztynie. Uczy fotografii na Wydziale Sztuki. Ostania jego indywidualna wystawa „Pejzaż w zagrożeniu” pokazana została na przełomie stycznia i lutego w BWA w Olsztynie.

Ewa Fidut − urodzona w 1989 r. w Gdyni. W 2016 r. ukończyła studia magisterskie na UWM w Olsztynie na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Praca dyplomowa oraz praca artystyczna dotyczą człowieka, różnorodnych przedstawień ciała, a w szczególności twarzy.

Organizator: SSK „Pojezierze” – dyrektor Festiwalu Andrzej Wojnach
Współorganizator: MOK Olsztyn


Wystawa będzie czynna do 25 sierpnia.

Zapraszamy!

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.