Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-08-11 21:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Potyczki rycerskie i tańce dawne na wakacyjnym czwartku z Kopernikiem

Olsztyn24
Walczą rycerze z Konwentu św. Piotra z Olsztynka | Więcej zdjęć »
W olsztyńskim zamku odbył się dzisiaj (11.08) kolejny Wakacyjny Czwartek z Mikołajem Kopernikiem - odsłona cyklu letnich spotkań realizowanych przez Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Dzisiaj zabawę pod okiem Mikołaja Kopernika poprowadzili członkowie Konwentu św. Piotra z Olsztynka, którzy rozbili mini obóz na dziedzińcu, zadbali o pokazy walk, opowiedzieli o tradycji rycerskiej, broni, dawnych szatach i zbrojach, a także uczyli gości średniowiecznych tańców.

Tradycyjnie do użytku tłumnie przybyłym na zamek miłośnikom dobrej zabawy udostępniono strzelnicę i dawne stroje, najmłodsi mogli również wziąć również udział w warsztatach plastycznych. Tradycyjnie też gospodarz zamku oprowadzał chętnych po swych włościach.
R E K L A M A
banner
Do nowych atrakcji można natomiast zaliczyć połów ryb, rzuty podkową i chodzenie na szczudłach. Co silniejsi mogli też wybić sobie na pamiątkę monetę, a zręczni manualnie przygotować w ramach konkursu plastycznego „Babę z kołka”.

Parę minut po południu na zamkowym dziedzińcu wystąpił Teatr Form Niezależnych Korzunowicz w spektaklu pt. „Historie ucieszne”.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem - Potyczki rycerskie

11-08-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl