Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-08-14 19:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Narody Europy wystąpiły „Pod wspólnym niebem”

Olsztyn24
Państwowy Zespół Ukraiński „Wołyń” | Więcej zdjęć »
Po raz dziewiąty odbył się dzisiaj (14.08) na Warmii i Mazurach Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Narodów Europy „Pod wspólnym niebem”. Organizatorem przedsięwzięcia od niemal dwudziestu lat mniejszości narodowe, które stanowią niemalże 10 procent ogółu mieszkańców naszego regionu.

Organizatorami festiwalu byli przedstawiciele społeczności niemieckiej i ukraińskiej we współpracy z MOK Olsztyn. Zaprosiły one do wystąpienia w olsztyńskim amfiteatrze zespoły artystyczne reprezentujące ich narody, jak również zespoły romskie, tatarskie, białoruskie i inne.

Przed przybyłą dość licznie publicznością wystąpiły między innymi Państwowy Zespół Ukraiński „Wołyń”, pochodzący z opolszczyzny zespół „Kupskie Echo”, młodzieżowa grupa taneczna Saga z Bartoszyc i gdańska (z repertuarem polskim, białoruskim i ukraińskim) grupa „Słowiańska Dusza”.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
OLA: Festiwal Muzyczny Narodów Europy „Pod wspólnym niebem” (1)

14-08-2016

image galeria
OLA: Festiwal Muzyczny Narodów Europy „Pod wspólnym niebem” (2)

14-08-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl