Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Waldemar Ziarek | 2016-08-15 21:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Polacy z Mińska w Olsztynie

Olsztyn24
Goście odwiedzili m.in. Stare Miasto | Więcej zdjęć »
W minioną niedzielę (14.08) w Olsztynie gościła grupa działaczy Związku Polaków na Białorusi wraz z rodzinami. Podczas pobytu zwiedzili olsztyńską starówkę, Park Centralny, plażę miejską oraz Piekarnię Tyrolską, od właściciela której otrzymali słodycze i produkowane w piekarni chleby.

Goście spotkali się także z działaczami olsztyńskiego oddziału Związku Piłsudczyków RP. Docelowo spędzą kilka dni nad polskim morzem w miejscowości Łeba.

Polakom na Białorusi nie żyje się łatwo. Istniejące oficjalnie dwie polskie szkoły to zdecydowanie za mało, jak na potrzeby mniejszości polskiej.
R E K L A M A
banner
Helena Marczukiewicz, prezes mińskiego oddziału Związku Polaków na Białorusi, jest zmęczona trwającą od 10. lat sytuacją Polaków, którą porównała do życia w podziemiu. Miński oddział Związku Polaków nie ma własnego miejsca, w którym mogliby się oni spotykać czy otwarcie uczyć się języka polskiego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.