Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Waldemar Ziarek | 2016-02-02 15:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Piłsudczycy dostarczyli pomoc dla polskiej szkoły na Litwie

Olsztyn24
Z wizytą w Mejszogole przebywali Waldemar Ziarek i Stanisław Brodacki | Więcej zdjęć »
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z Waszej wizyty, nietradycyjne spotkanie z uczniami i nauczycielami, film i opowieść o Marszałku, smak polskiego ciasta i chleba, wszystko to na długo zostanie w naszej pamięci. Uczniowie również byli pod wrażeniem. Do tego prezenty, książki i sprzęt komputerowy, dawno nie mieliśmy takich gości. Mam też nadzieję, że  w przyszłości się spotkamy, zapraszam serdecznie do nas, a może jak się uda, to i my wyruszymy do Polski - takim słowami dyrektor Alfreda Jankowska podziękowała w specjalnym liście działaczom z olsztyńskiego Związku Piłsudczyków RP za zorganizowanie pomocy dla szkoły w Mejszogole

Zbiórka środków i pomocy dydaktycznych przygotowana została pod patronatem wojewody warmińsko-mazurskiego, Artura Chojeckiego, przy wsparciu wójtów gmin: Dąbrówna – Piotra Zwalińskiego, Lidzbarka Warmińskiego - Fabiana Andrukajtisa i Kiwit - Wiesława Tkaczuka. Swoją pomoc zaoferowały również: Budokop z Lidzbarka Warmińskiego, Spręcograf, Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego, Piekarnia Tyrolska i wydawnictwo Czarna Owca.

Podczas pobytu w gimnazjum w Mejszagole, Piłsudczycy w rekonstrukcyjnych strojach legionistów z czasów I wojny światowej przedstawili młodzieży program artystyczno-edukacyjny „Śniadanie z Marszałkiem”. W trakcie przedstawienia uczniowie mieli okazję posilać się ciastkami i słodyczami przygotowanymi przez Piekarnię Tyrolską.
R E K L A M A
banner
Zdaniem prof. dr hab. Małgorzaty Przybysz-Zaremby z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, szczególny walor dla Polaków na Litwie ma wsparcie osobowe. Bezpośredni udział polskich artystów, naukowców, tworzy łączność z krajem, co stanowi wsparcie w codziennej pracy i życiu.

Waldemar Ziarek

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~woj / 2016-02-02 21:29
Co ma wspólnego p.major z AK ?
~cnm / 2016-02-02 21:02
Bardzo bym chciał zobaczyć akt mianowania na stopień MAJORA tego "ZASŁUŻONEGO" oficea!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.