Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email waclawbr | 2016-08-22 21:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszyła jubileuszowa Akademia Karate

Olsztyn24
Akademia karate to również możliwość poznania kultury Japonii | Więcej zdjęć »
Olsztyński Klub Karate Kyokushin po raz kolejny proponuje mieszkańcom Olsztyna i ich gościom spotkanie z karate kyokushin - jednym z ponad 100. stylów zrodzonej na Okinawie sztuki walki bez broni - oraz z kulturą Japonii - kraju, w którym powstało karate. Dzisiaj (22.08) w sali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych przy ul. Paderewskiego w Olsztynie ruszyła już 25. edycja Akademii Karate.

- Zaczęliśmy w wakacje 2003 roku - mówi Marek Wieczorek, trener karate, prezes Olsztyńskiego Klubu Karate Kyokushin. - Najpierw była więc Letnia Akademia Karate. Gdy okazało się, że nasza wakacyjna propozycja spotkała się ze sporym zainteresowaniem, zaproponowaliśmy podobną imprezę w okresie ferii zimowych pod nazwą Zimowej Akademii Karate. I tak spotykamy się dwa razy w roku już od 13. lat!

Dla swojego pomysłu karatecy uzyskali poparcie w Miejskim Zespole Profilaktyki i Terapii Uzaleźnień w Olsztynie oraz Urzędzie Miejskim w Olsztynie. Patronem honorowym ostatnich edycji akademii został prezydent Olsztyna.
R E K L A M A
banner
- Tę szaloną zabawę z karate organizujemy przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, chociaż także dla dorosłych - tłumaczy Marek Wieczorek. - Cel ciągle mamy ten sam - pokazanie pozytywnych wartości jakie niesie ze sobą uprawianie sportu i odciągnięcie dzieci i młodzieży od wszelkiego rodzaju używek. Mimo że karate to sport walki, to o propagowaniu przemocy nie może być mowy. Tak naprawdę osoby, które zapoznały się ze sportami walki, przyjmują pozytywne wzorce. Oczywiście zdarzają się „czarne owce”, ale osoby, które przychodzą na treningi karate tylko po to, by nauczyć się „bić”, dość szybko rezygnują z treningowego reżimu. Zostają tylko najwytrwalsi, którzym obca jest agresja.

Akademie Karate to nie tylko zajęcia sportowe, ale również edukacyjne. Spotkania dzieci i młodzieży w ramach akademii rozpoczyna godzinne spotkanie z kulturą Japonii. Prezentowane są wówczas filmy o Kraju Kwitnącej Wiśni, uczestnicy poznają kulturę Japonii, wybrane słówka języka japońskiego, a także uczą się sztuki origami. Na zakończenie akademii przygotowywana jest degustacja japońskich potraw. Wyniesione z akademii zainteresowanie Dalekim Wschodem niekiedy pozostaje uczestnikom na całe życie.

- W naszym klubie mamy już osoby, które uczą się języka japońskiego, a nawet osoby, które ukończyły studia o kierunku japonistyka - podkreśla Marek Wieczorek.

Jak zawsze do tej pory, Letnia Akademia Karate będzie również trwała sześć dni. Treningi dla dzieci do 14. roku życia rozpoczynają się już o godz. 16. zajęciami edukacyjnymi. O 17. dzieci rozpoczynają godzinny trening sportowy. Potem miejsce na macie zajmują młodzież i dorośli. Codziennie w zajęciach Akademii Karate uczestniczy przeciętnie 200-250 osób.

Do Letniej Akademii Karate nie trzeba się specjalnie zapisywać. Wystarczy przyjść na zajęcia do ZSEH w stroju sportowym. Do trenujących można dołączyć każdego dnia, byle do piątku, bowiem sobota będzie dniem uroczystego zakończenia zajęć.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Letnia Akademia Karate 2016 w Olsztynie

»

22-08-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.