Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2016-08-24 21:31 | Rozmiar tekstu: A A A
Najsmaczniejsza impreza w gminie Dywity

Garniec Kłobuka czeka w Tuławkach

Olsztyn24
Na zdjęciach: ubiegłoroczna edycja imprezy (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Wyśmienite, tradycyjne jadło i napitek według przepisów warmińskich oraz kuchni naszych mam i babć, szlagiery w wykonaniu zespołu „Stare Drobne Małże” oraz  potyczki kulinarne sołectw gminy Dywity – to atrakcje konkursu „O Garniec Kłobuka”. Impreza odbędzie się w sobotę 27 sierpnia od godz. 13 w Tuławkach.   

Konkurs kulinarny na najlepszy produkt żywnościowy gminy Dywity „O Garniec Kłobuka” wpisał się już na stałe w kalendarz imprez gminnych, które cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców. W tym roku odbędzie się już 10. jubileuszowa edycja.

– Garniec Kłobuka to impreza, która znakomicie wpisuje się w filozofię Gminy Dywity, która stawia na wytwarzanie i promocję wysokiej jakości żywności od rolników i lokalnych producentów – podkreśla Jacek Szydło, wójt gminy Dywity. – Mamy przecież Stodołę w Dywitach, gdzie co sobotę można kupić dobrą żywność, mamy Święto Warmińskiego Piwowara z trunkami od lokalnych piwowarów czy ostatnio sery dywickie.
R E K L A M A
banner
Konkurs „O Garniec Kłobuka” to także okazja do poznania się mieszkańców gminy Dywity, wzajemnej integracji, ale także kulinarnej rywalizacji sołectw. W sobotę (27.08) na boisku w Tuławkach zmierzy się ze sobą 10 sołectw: Tuławki, Dywity, Frączki, Gady, Kieźliny, Ługwałd, Redykajny, Różnowo, Słupy i Spręcowo. Sołectwa będą rywalizować w dwóch kategoriach: produkt żywnościowy i stoisko sołeckie.

W konkurencji na produkt żywnościowy sołectwa mogą wystawić produkty kulinarne w takich kategoriach jak potrawy, przetwory, wypieki i napoje. Ocenią je profesjonaliści. W konkurencji na stoisko sołeckie oceniany będzie wystrój, aranżacja, a także prezentacja sołectwa lub walorów swojej miejscowości na scenie. W poprzednich edycjach sołectwa wykazywały się tutaj wielką kreatywnością (w ubiegłym roku w konkursie zwyciężyło sołectwo Tuławki z brawurową rolą sołtys Marii Kozioł jako matki chrzestnej lokalnej mafii).
Uczestników imprezy zabawiać będzie znany olsztyński zespół „Stare Drobne Małże”, który wykona przeboje polskie i zagraniczne. Podczas wydarzenia rozstrzygnięty zostanie też gminny konkurs „Czysta Wieś 2016”, w którym wzięło udział 12 sołectw.

Organizatorami konkursu „O Garniec Kłobuka” są: Gmina Dywity, Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, Sołectwo Tuławki i OSP Gminy Dywity. 

******

Program „O Garniec Kłobuka”:

» 13.00 - Inauguracja imprezy:

- Zespół „Stare Drobne Małże”
- „Lokalne podróże kulinarne”, konkursowe prezentacje stoisk;
- Potyczki kulinarne Sołectw - konkursy z Karuzelą Kultury

» 15.00 - „Czysta Wieś” podsumowanie Gminnego Konkursu za 2016r.

» 16.30 - „WIELKI FINAŁ KULINARNY”
- Wręczenie nagród – podsumowanie konkursu na najlepszy produkt żywnościowy gminy Dywity.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl