Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf.pras. | 2016-08-25 16:28 | Rozmiar tekstu: A A A

CRS Ukiel Modernizacją Roku

Olsztyn24
Nagroda w konkursie Modernizacja Roku (fot. UM)
Kolejny laur dla Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Tym razem obiekt został wyróżniony tytułem Modernizacji Roku 2015 .

Takie informacje zawsze cieszą i - mimo wielu już nagród - nigdy nie nudzą. Ponownie potwierdziło się, że inwestycja nad największym olsztyńskim akwenem była strzałem w dziesiątkę.

W Zamku Królewskim w Warszawie rozstrzygnięto XX edycję konkursu Modernizacja Roku. Ideą przedsięwzięcia jest propagowanie i wspieranie ratowania obiektów oraz promocja modernizacji. Uczestnicy podzieleni byli na 13 kategorii. Olsztyńska inwestycja znalazła się pośród przedsięwzięć z zakresu kultury, sportu, zdrowia i rekreacji.

Przedstawiciele konkursowej kapituły oceniali m.in. poziom rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych, funkcjonalność, nowoczesność oraz jakość zastosowanych materiałów.
R E K L A M A
banner
- Choć półki uginają się już od nagród, z radością dostawiamy kolejną - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - To niezwykle ważne potwierdzenie słuszności decyzji o zainwestowaniu w brzegi naszego największego jeziora. O tym tytule zdecydowało przecież grono ekspertów. Natomiast mieszkańcy i przyjezdni każdego dnia głosują na Ukiel nogami.

W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 675 obiektów z całego kraju. Do finałowej stawki zostało zakwalifikowanych 79. Konkursowa kapituła odwiedziła je w ciągu 22 dni.

Poza inwestorem, czyli gminą Olsztyn, laury trafiły także do wykonawców zadania oraz projektantów - trzech pracowni architektonicznych ze stolicy regionu, które przygotowały obiekty.

Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego kosztowało ok. 63 mln złotych. Poza okolicami plaży miejskiej, miasto zainwestowało w tereny na Słonecznej Polanie oraz przy ul. Olimpijskiej. Dzięki temu powstał kompleks rekreacyjno-sportowy, z którego można korzystać przez cały rok.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.