Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email inf. pras. | 2015-12-14 15:33 | Rozmiar tekstu: A A A

„Kryształowe Cegły” dla inwestycji z Olsztyna i Szyman

Olsztyn24
Lotnisko w Szymanach zdobyło wyróżnienie | Więcej zdjęć »
W piątek (11.12) w Lublinie odbyła się gala XV edycji Konkursu „O Kryształową Cegłę”, podczas której nagrodzono dwie inwestycje z Warmii i Mazur. Za najpiękniejszy obiekt sportowo-rekreacyjny uznano Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel” w Olsztynie, zaś drugie miejsce w kategorii „obiekty administracyjno-biurowe” zdobył Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Infrastruktura nad jeziorem Ukiel została zbudowana z udziałem środków europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Beneficjentem projektu jest gmina miejska Olsztyn. Lotnisko w Szymanach jest inwestycją samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, zbudowaną według projektu Tomasza Lelli i Andrzeja Kuzi przez Mostostal Warszawa S.A.

– Niezmiernie mnie cieszy, że organizatorzy konkursu, którzy szukają najlepszych inwestycji budowlanych po obu stronach wschodniej granicy UE, docenili właśnie nasze lotnisko – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Opłacała się dbałość o najdrobniejsze szczegóły wykończenia, zastosowanie unikatowych i charakterystycznych dla naszego regionu materiałów oraz nacisk na odniesienie się w projekcie do walorów otaczającej nas natury. Dzięki temu Port Lotniczy w Szymanach wyznacza estetyczne i funkcjonalne wzorce, a także promuje innowacyjne i przyjazne środowisku rozwiązania.
R E K L A M A
banner
Kapitułę konkursu urzekły właśnie elementy stanowiące rozpoznawalną symbolikę regionu, zwłaszcza układ dachu hali, a także detale architektoniczne: elementy ozdobne elewacji oraz elementy podwieszane wewnątrz obiektu, takie jak „żurawie”, taras z desek kompozytowych, gazony obsadzone trawami ozdobnymi, okrągłe drewniane belki przypominające trzciny na elewacji oraz wewnątrz hali przylotów i odlotów. Od strony elewacji frontowej jak i od strony przylotów wejścia i wyjścia z terminala zaprojektowano w formie mazurskich domów wykonanych z drewna.

Pierwszy lot z lotniska w Szymanach zaplanowano na 21 stycznia 2016 roku. Trwa procedura certyfikacji, która zakończy się w najbliższych dniach. Pierwszy znany przewoźnik – SprintAir – będzie realizował połączenia z Krakowem i Berlinem (po trzy tygodniowo). Bilety od 1 grudnia można kupować na stronie www.sprintair.eu. W sezonie zimowym uruchomione zostanie jeszcze połączenie z Monachium, a w letnim – z Londynem, Dublinem, Oslo i Zagłębiem Ruhry.

„Kryształowe Cegły” przyznano po raz piętnasty. Konkurs organizuje Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin. W tegorocznej edycji startowały 42 obiekty: 30 z Polski, 9 z Białorusi i 3 z Ukrainy.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.