Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-05-13 20:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Ukiel ponownie nagrodzony. Tym razem przez SARP.

Olsztyn24
Prezydent Piotr Grzymowicz odbiera nagrodę. Obok stoją architekci i wykonawcy obiektów (fot. UM)
Nie ma wątpliwości, że zagospodarowanie brzegów Jeziora Ukiel było jedną z najważniejszych olsztyńskich inwestycji ostatnich lat. Dzisiaj (13.05) przybył na to kolejny dowód. W Pałacu Zamoyskich w Warszawie ogłoszono właśnie wyniki konkursu oraz wręczono Nagrody Roku Stowarzyszenia Architektów RP (SARP) za najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w roku 2015 oraz Nagrody SARP za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej ze środków publicznych w roku 2015. W kategorii przestrzeń publiczna laur trafił właśnie do Olsztyna za CRS Ukiel.

Światowej klasy architektura i nowoczesne obiekty, które przyciągają tłumy nad największy olsztyński akwen. Tak w skrócie można opisać Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel. To, że jest to świetna inwestycja, głosują nogami sami olsztynianie i przyjezdni. Doceniają to także fachowcy.

- To dla nas ogromna radość i satysfakcja - mówi prezydent Piotr Grzymowicz, który odbierał nagrodę. - W przemyślany sposób zrealizowaliśmy tę inwestycję i są tego efekty. Ziściło się też pragnienie wielu olsztynian, by nasze miasto zwróciło się w kierunku jezior.
R E K L A M A
banner
Laur trafił w ręce prezydenta Olsztyna oraz trzech zespołów architektów i wykonawcy obiektów.

Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego oraz honorowym patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

Przypomnijmy, że CRS Ukiel zdobyło w ostatnich miesiącach szereg nagród, m.in. zwyciężyło w Top Inwestycjach Komunalnych, plebiscycie Kryształowa Cegła, zostało uhonorowane Nagrodą Bezpiecznego Brzegu. Jako jedyna inwestycja z Polski wzięła udział w międzynarodowym konkursie architektonicznym w Szanghaju.

Komentarze [1]
~nieco lepiej zorientowany / 2016-05-14 08:47
A przypadkiem nie w Singapurze ten konkurs architektoniczny? To było na World Architecture Festival 2015, Singapur.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl