Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-08-25 16:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Integracja przez taniec

Olsztyn24
Uczestniczki warsztatów | Więcej zdjęć »
Nauka tańców ludowych, poznawanie kultury i tradycji narodów oraz wspólna zabawa – tak wyglądały warsztaty, w których uczestniczyła młodzież z międzypokoleniowego zespołu regionalnego Węgojska Strużka i szkoły w Tuławkach oraz ludowego zespołu pieśni i tańca Zorepad na Ukrainie. Wyjazd w góry kończył projekt dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury.

Uczniowie przygotowywali się do wyjazdu od wiosny. Sami planowali przebieg warsztatów i poznawali się za pośrednictwem portali społecznościowych.

Podczas 9-dniowego spotkania w Poroninie młodzież miała nauczyć się kilku regionalnych tańców ludowych Polski i Ukrainy: Pofajdoka, Kosejdera, Krakowiaka oraz Kadryla, Hopaka i Kowyriaczki. Także podstaw obu języków, co dzięki wspólnie wykonywanym zadaniom, wychodziło doskonale.
R E K L A M A
banner
W czasie wolnym młodzież bawiła się, zwiedzała Podhale, ale też dyskutowała o historii oraz zawiłych losach Polski i Ukrainy, poszerzając wiedzę o sąsiadach. Efektem warsztatów były dni polsko-ukraińskie, pokazy tańca, kultury i tradycji obu narodów.

- To były bardzo intensywne i efektywne warsztaty. Mimo bariery językowej młodzież dogadywała się bez przeszkód – opowiada Teresa Kacperska z międzypokoleniowego zespołu regionalnego Węgojska Strużka. - Będziemy kontynuować współpracę i przyjaźnie, które nawiązały się w Poroninie. Dziękuję samorządom Biskupca i Dywit za wsparcie nas pamiątkami, które przekazaliśmy młodzieży z Ukrainy.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl