Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-08-27 22:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Muzyczno-taneczny akcent jubileuszu partnerstwa Olsztyna i Châteauroux

Olsztyn24
Koncert grupy folklorystycznej Les Gâs du Berry z Nohant-Vic | Więcej zdjęć »
Wspólną zabawą artystów i publiczności na scenie olsztyńskiego amfiteatru zakończył się dzisiejszy (27.08) koncert grupy folklorystycznej Les Gâs du Berry z Nohant-Vic we Francji. Koncert artystów z Francji był muzycznym akcentem trwających w Olsztynie obchodów jubileuszu 25-lecia partnerstwa Olsztyna i Châteauroux.

Miejscowości Châteauroux i Nohant-Vic sąsiadują ze sobą we francuskim Regionie Centralnym, w departamencie Indre. Władze Châteauroux, które w czasie koncertu reprezentował zastępca mera, nie bez powodu poprosił sąsiadów o uświetnienie obchodów jubileuszu. Les Gâs du Berry może się bowiem poszczycić prawie 130-letnią historią i licznymi dokonaniami. Sama miejscowość Nohant-Vic znana jest jako miejsce kilkuletniego pobytu Fryderyka Chopina we Francji.

Stowarzyszenie „Les Gâs du Berry et Aultres Lieux du Centre” zostało założone w 1888 roku przez regionalistę Jeana Baffiera i dało początek zespołowi folklorystycznemu, który tworzy muzykę tradycyjną i popularną. Stowarzyszenie jest bardzo aktywne: występuje na festiwalach (w tym na „Festovillage” w Nohant we Francji) i wciąż poszukuje nowych członków. Kandydaci muszą się jednak legitymować zaawansowanymi umiejętnościami tanecznymi.
R E K L A M A
banner
Podczas koncertu w Olsztynie mogliśmy poznać nie tylko tradycyjną muzykę, tańce i pieśni z rejonu centralnej Francji, ale także nietypowe instrumentarium zespołu: kobzy i liry korbowe. Muzycy nie tylko wykazali się mistrzowskim opanowaniem tych instrumentów, ale także objaśnili publiczności ich historię, budowę i sposób gry.

Niebawem udostępnimy wideorelację z tego ciekawego koncertu.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Koncert grupy folklorystycznej Les Gâs du Berry (1)

»

27-08-2016

image
Koncert grupy folklorystycznej Les Gâs du Berry (2)

»

27-08-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.