Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D./MC | 2016-08-27 13:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto świętuje 25-lecie nawiązania partnerskich kontaktów z Châteauroux

Olsztyn24
Od lewej: mer Châteauroux Gil Avérous i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz (fot. MC - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Mija 25 lat od nawiązania partnerskich kontaktów między Olsztynem a Châteauroux. Z tej okazji w stolicy Warmii i Mazur przebywa delegacja naszego miasta partnerskiego z merem Gilem Avérousem na czele.

Umowa o współpracy z Francuzami została podpisana 23 lutego 1991 roku. Przez 25 lat współpracy oba miasta kładły nacisk na wzajemne kontakty, przede wszystkim młodzieży. Celem było doprowadzenie do współpracy przedstawicieli lokalnych instytucji, stowarzyszeń i szkół.

Opieka zdrowotna, kultura, edukacja, sport - to tylko kilka z najważniejszych dziedzin. W ciągu dwóch i pół dekady nie zabrakło wyjazdów studyjnych, seminariów, konferencji, plenerów artystycznych i targów. Już w 1993 roku w olsztyńskim ratuszu podpisano umowy o współpracy między szpitalami regionu Indre i szpitalami Olsztyna, natomiast pięć lat później współpracę z Châteauroux podjął Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Dotychczas zrealizowane przedsięwzięcia oraz te planowane skłoniły obie strony do uczczenia rocznicy współpracy. Pierwsza część obchodów odbyła się w maju w Châteauroux, natomiast francuscy goście wczorajszego (26.08) popołudnia wzięli udział w gali zorganizowanej z okazji jubileuszu w Tartaku Raphaelsohnów w Olsztynie. Podczas uroczystości z udziałem oficjeli obu miast partnerskich oraz przedstawicieli podmiotów współpracjących podpisano ponownie deklarację współpracy pomiędzy miastami. Przy tej okazji nie zabrakło też tradycyjnej wymiany podarunkami, recitalu fortepianowego oraz symbolicznego toastu za dalszą owocną współpracę.  

Wczorajsza gala to jednak nie jedyny punkt obchodów jubileuszu. Już dzisiaj (27.08), o godzinie 18.00 w Amfiteatrze im. Czesława Niemena, Olsztynianie i turyści będą mieli okazję zobaczyć na żywo grupę folklorystyczną Les Gâs du Berry z Châteauroux. Utworzone w 1888 roku przez regionalistę Jeana Baffiera Stowarzyszenie „Les Gâs du Berry et Aultres Lieux du Centre” dało początek zespołowi folklorystycznemu, który tworzy muzykę tradycyjną i popularną.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Gala 25-lecia nawiązania partnerskich kontaktów Olsztyna z Châteauroux

26-08-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl