Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-08-24 21:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Koncert na ćwierćwiecze współpracy z Châteauroux

Olsztyn24
Les Gâs du Berry (fot. materiały prasowe zespołu)
Mija dokładnie 25 lat od nawiązania partnerskich kontaktów między Olsztynem a Châteauroux. Z tej okazji miasto zaprasza na specjalny koncert w sobotę (27.08) o godzinie 18.00 w olsztyńskim amfiteatrze. Wstęp jest darmowy.

Umowa o współpracy z Francuzami została podpisana 23 lutego 1991 roku. Przez 25 lat współpracy oba miasta kładły nacisk na wzajemne kontakty, przede wszystkim młodzieży. Celem było doprowadzenie do współpracy przedstawicieli lokalnych instytucji, stowarzyszeń i szkół.

Opieka zdrowotna, kultura, edukacja, sport - to tylko kilka z najważniejszych dziedzin. W ciągu dwóch i pół dekady nie zabrakło wyjazdów studyjnych, seminariów, konferencji, plenerów artystycznych i targów. Nie sposób w tym miejscu przywołać wszystkich inicjatyw, które miały miejsce od 1991 roku.
R E K L A M A
banner
Już w 1993 roku w olsztyńskim ratuszu podpisano umowy o współpracy między szpitalami regionu Indre i szpitalami Olsztyna, natomiast pięć lat później współpracę z Châteauroux podjął Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynie.

Dotychczas zrealizowane przedsięwzięcia oraz te planowane skłoniły obie strony do uczczenia rocznicy współpracy. Pierwsza część obchodów odbyła się w maju w Châteauroux. Teraz czas na olsztyńskie uroczystości.

Olsztynianie i turyści będą mieli okazję zobaczyć na żywo grupę folklorystyczną Les Gâs du Berry - właśnie z Châteauroux. Utworzone w 1888 roku przez regionalistę Jeana Baffiera Stowarzyszenie „Les Gâs du Berry et Aultres Lieux du Centre” dało początek zespołowi folklorystycznemu, który tworzy muzykę tradycyjną i popularną.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl