Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-08-28 18:32 | Rozmiar tekstu: A A A

I Otwarte Zawody Sumowe odbyły się na Jeziorze Długim w Olsztynie

Olsztyn24
W zawodach brali udział również młodzi miłośnicy wędkarstwa (fot. PZW - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie zorganizował wczoraj (27.08) I Otwarte Zawody Sumowe na Jeziorze Długim w Olsztynie.

Zapisy na zawody przyjmowane były na miejscu. Do godz. 16.30 zapisało się 21 osób z Olsztyna i okolic. Każdy zawodnik wylosował sobie stanowisko wędkarskie, na którym mógł łowić ryby na 2 wędki. Punktualnie o 17.00 rozpoczęły się zawody, które trwały 3 godziny. Do klasyfikacji zaliczany był tylko sum europejski i sumik karłowaty. Inne gatunki ryb nie mogły być przetrzymywane w siatce – w przypadku złowienia takiej ryby, zawodnik miał obowiązek natychmiast ją wypuścić do wody. 21 osób w sumie złowiło 132 sztuki sumika karłowatego o łącznej wadze 22 125 g.

Pierwsze miejsce w zawodach zajął Jerzy Naumowicz z wynikiem 3 235 g (23 sztuki sumika karłowatego). Drugi był Adam Naumowicz  - 2 955 g (26 sztuk sumika karłowatego), a trzeci Jan Wardęcki – 2 775 g (20 sztuk sumika karłowatego).
R E K L A M A
banner
Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, dyplomy i pamiątkowe odznaki PZW. Na zakończenie zawodów przygotowano grilla, podczas którego wszyscy uczestnicy zawodów mogli zjeść pieczoną kiełbaskę i kaszankę.

Były to I zawody tego typu, podczas których uczestnicy łowili tylko sumika karłowatego, który jest gatunkiem obcym, niepożądanym w jeziorze, a zarazem szkodnikiem dla innych ryb bytujących w Jeziorze Długim. Ta niewielka rybka - dorastająca do 30 cm i osiągająca masę 200 g, wyżera rybią ikrę. Sumika karłowatego w Jeziorze Długim jest bardzo dużo, o czym można przekonać się patrząc na wyniki zawodów - złowienie 132 sztuk w ciągu 3 godzin ukazuje nam skalę problemu.  

Okręg PZW w Olsztynie planuje jeszcze w tym roku zorganizować drugą edycję zawodów, ponieważ każdy złowiony sumik karłowaty to szansa na przetrwanie innych gatunków ryb w Jeziorze Długim.
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl